Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
369 cikk
Szűrők törlése

További híreink

Kubica: A legfájdalmasabb, hogy senkivel sem tudunk harcolni

Robert Kubica, a Williams pilótája Austinban arról beszélt, hogy leginkább az zavarja, hogy az autója nem versenyképes, azaz nem tud csatázni a többi autóval a mezőnyben, ami nem a legkellemesebb dolog.

Ennyit fejlődött egy év alatt a McLaren – látványos videó

A McLaren fejlődött a legtöbbet a tavalyi autójukhoz képest az austini kvalifikáción, a 2018-as és a 2019-es köridejük között több mint 2 másodperc volt. Az alábbi videón szemléltetve is láthatjuk, mekkora a különbség.

McLaren: Még dolgoznunk kell a versenytempónkon

A McLaren csapatfőnöke, Andreas Seidl elégedett azzal, ahogyan sikerült visszatérniük a frusztráló mexikói hétvége után – az Egyesült Államokban már pozitívabban alakultak a wokingi istálló dolgai. Viszont a német azt is elismerte, hogy még dolgozniuk kell a versenytempójukon.

Nehezen döntött a stratégiáról a Mercedes az USA-ban

Különböző stratégiával ment végig az Amerikai Nagydíjon a két Mercedes, Lewis Hamilton és Valtteri Bottas. A Mercedes főstratégája, James Vowles elmondta, nehéz helyzetben voltak, mert a pályán nem minden úgy történt, mint ahogy arra előzetesen számítottak.

1,5 métert süllyedt az austini pálya

A Mercedes főstratégája, James Vowles arról beszélt az Amerikai Nagydíj után, hogy 2012 óta az austini pálya másfél métert süllyedt, de pozitívum, hogy a COTA tisztában van a helyzettel, és cselekedni is fognak ez ügyben.

Kiderült, mi volt az oka Hamilton időmérős gyengélkedésének

James Vowles, a Mercedes főstratégája elárulta, hogy miért volt ekkora Lewis Hamilton lemaradása Valtteri Bottashoz képest az austini időmérőn. A brit ekkor az ötödik helyet szerezte meg, míg a finn a pole-ba került.

Kubica: Borzalmas volt a vasárnap…

Robert Kubica, a Williams pilótája nem fukarkodott a negatív jelzőkkel, amikor a vasárnapjáról kérdezték: „még rosszabb, mint a rossz”, „a vasárnap borzalmas volt”, „nem volt meg a tempónk”. A lengyel 31 kört teljesített az austini futamon.

Albon szívesen harcolt volna Leclerc-rel

Alex Albon, a Red Bull pilótája az ötödik helyen fejezte be az Amerikai Nagydíjat, és bár a felzárkózásával elégedett, szívesen harcolt volna a negyedik helyen befutó Charles Leclerc-rel.

Hamilton: Ez volt a legnehezebb év számomra

Lewis Hamilton, a Mercedes pilótája az Amerikai Nagydíjon szerezte meg a hatodik világbajnoki címét, és úgy gondolja, nem ez volt a legkönnyebben megszerzett VB-címe, sőt ez volt a legnehezebb.

Perez a bokszból rajtolva szerzett pontot

Szép felzárkózást produkált a Racing Point versenyzője, Sergio Perez, hiszen a mexikói a bokszutcából kezdte meg a versenyt, de így is pontszerző helyen tudott végezni Austinban.

Raikkönen sorozatban 7. futamán maradt pont nélkül, csalódott…

Kimi Raikkönen, az Alfa Romeo versenyzője a 11. helyen fejezte be az Amerikai Nagydíjat, és bár látott pozitívumokat, csalódott amiatt, hogy pont nélkül fejezték be a versenyt. A 40 éves pilóta a Magyar Nagydíj óta nem szerzett pontot.

Verstappen: A Ferrari csalt

Max Verstappen, a Red Bull pilótája azt nyilatkozta, hogy a Ferrari csalt, azzal pedig, hogy abbahagyták a csalást, a teljesítményük is oda lett a holland versenyző szerint.

Hamilton édesapja: Csak annyira vagy jó, amennyire jól az utolsó futamodon teljesítesz

Anthony Hamilton, Lewis Hamilton édesapja fia hatodik világbajnoki címének megszerzése után nyilatkozott, és elmondta, álmodni sem mertek arról, hogy valaha meglehet a 6 VB-cím.

Vettel rögtön gratulált Hamiltonnak – a kölcsönös tisztelet! (videó)

A Ferrari pilótája, Sebastian Vettel nem szalasztotta el a lehetőségét annak, hogy gratuláljon Lewis Hamiltonnak a hatodik világbajnoki címének megszerzése alkalmából. Láthatóan nagy a tisztelet a két többszörös bajnok között.

Bottas nyert, Hamilton dobogóval ünnepelte 6. címét Amerikában!

Valtteri Bottas, a Mercedes pilótája nyert Austinban, míg a csapattársa, Lewis Hamilton a harmadik helyen végzett, amellyel bebiztosította hatodik világbajnoki címét. A Ferrari dobogó nélkül távozik az USA-ból, ráadásul Sebastian Vettelnek fel kellett adnia a versenyt.

Verstappen szerint Hamilton arrogáns

Max Verstappen a Red Bull pilótája ezúttal sem fogta vissza magát a nyilatkozatában, és azt mondta, hogy Lewis Hamilton arrogáns lehet. Mindezt a Q2-es incidensük kapcsán mondta el a holland.

Hamilton: Nem az autó hibája az 5. hely, hanem az enyém

A Mercedes pilótája, Lewis Hamilton magára vállalta a felelősséget, és azt nyilatkozta, hogy az autóban megvolt a lehetőség az első sorra, csak ő nem tudta összerakni a köreit.

Perez: Csak a versenyre állítottuk be az autót

A Racing Point versenyzője, Sergio Perez csak a 19. lett az időmérőn, mivel a büntetése miatt az időmérőn megszerzett eredményétől függetlenül a bokszutcából fog rajtolni. Ennek kapcsán a mexikói is elmondta, csak a versenyre állították be az autót.

Bottas: Ez lesz a kulcsterület az időmérőn

Valtteri Bottas, a Mercedes versenyzője elmondta, milyen nehézségekkel szembesült a pénteki szabadedzéseken, és elmondta, hogy szerinte a 19-es kanyar jelenti majd a kulcsterületet a kvalifikáción.

Sainz: Nem leszünk annyira versenyképesek, mint Mexikóban

A McLaren versenyzője, Carlos Sainz a szabadedzéseket követően elmondta, hogy egyáltalán nem érezte jónak a 2020-as gumikat, a McLaren pedig talán nem lesz annyira versenyképes, mint a mexikói időmérőn.

Stroll: Fájdalmasak voltak a bukkanók

Lance Stroll, a Racing Point pilótája azt nyilatkozta, hogy fájdalmasak voltak a bukkanók – legalábbis a motorral foglalkozó csapattagok számára. A kanadai versenyző szerint ilyen szempontból a pálya évről évre egyre rosszabb állapotban van.

Albont nem zavarták a bukkanók

Alex Albon, a Red Bull versenyzője azt nyilatkozta az Amerikai Nagydíj pénteki napja után, hogy nem volt gondja a bukkanókkal, az időmérőről azonban még nem akart beszélni a médiának.

A középcsapatok örülnek az új szabályoknak

A Williams, a Toro Rosso és a McLaren is többnyire elégedett az új, 2021-re vonatkozó szabálycsomaggal, amely csütörtökön jelent meg. A McLaren annak örült volna még, ha még agresszívebb lett volna a költségvetési sapka.

Leclerc-nek a gázpedállal volt gondja az FP1-en

Charles Leclerc-nek, a Ferrari versenyzőjének a gázpedállal akadt gondja az austini első szabadedzésen, ebben pedig komoly szerepe volt a bukkanós austini pályának.