Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
198 cikk
Szűrők törlése

További híreink

Videó: Így ért véget Norris versenye Kanadában

Lando Norris, a McLaren újoncának a második kiesésének lehettünk szemtanúi vasárnap, a fiatal brit versenyző jobb hátsó felfüggesztése adta meg magát, így vezethetetlenné vált a papaya autó.

Vettel már 6-1-re veri Leclerc-t: időmérős statisztikák Kanada után

A Kanadai Nagydíjat követően összeállítottunk egy időmérős listát, melyen belül a csapattársak szerepelnek egymás ellen. A Ferrarinál is nagyon elhúzott a világbajnok, de vannak még érdekes különbségek.

Messze nem Vettel az első versenyző, akitől „elveszik” a győzelmet

Sebastian Vettel elsőként ért be a Kanadai Nagydíjon, de mégsem ő lett a futam hivatalos győztese. Az alábbi cikkben a Kanadai Nagydíjon történtek kapcsán gyűjtöttünk össze statisztikákat, ebből pedig az is kiderül, hogy egy hasonló esetnek legutóbb Lewis Hamilton volt az elszenvedője.

Hakkinen szerint neki és Schumachernek nagyobb szabadsága volt az F1-ben

Mika Hakkinen, a kétszeres világbajnok finn ezúttal a rengeteg vitát kiváltó incidensről beszélt, amikor Sebastian Vettel 5 másodperces büntetést kapott a Lewis Hamiltonnal történt incidense miatt. Hakkinen csalódott amiatt, hogy így ért véget a verseny.

Érdekes fejlemény: a Ferrari visszavonta a fellebbezést Vettel ügyében

A Motorsport-Magazine.com információi szerint a Ferrari visszavonta a fellebbezését Sebastian Vettel kanadai büntetésének az ügyében. A német versenyző megbüntetésével sokan nem értenek egyet, az 5 másodperces büntetés miatt végül a 2. lett Montrealban.

SZAVAZÁS: Jogos volt Vettel kanadai büntetése?

Óriási vitákat generált a Vettel-Hamilton incidens a montreali versenyen, a hu.motorsport.com szerkesztősége pedig ezúttal arra kíváncsi, hogy olvasói szerint jogos volt-e Vettel büntetése.

Verstappen: A tavalyi autónk sokkal jobb volt, mint a Mercedes és a Ferrari, az idei nem…

A Red Bull versenyzője, Max Verstappen azt nyilatkozta, hogy hisz a Red Bull-Honda projektjében, illetve nem tulajdonít nagy jelentőséget annak, hogy édesapja megosztott Twitteren egy Marko-interjút.

A Vettelt megbüntető versenybíró nem tudott aludni a döntése után

A Kanadai Nagydíjon egy ex-F1-es versenyző, Emanuele Pirro is ott volt a versenybírák között, akik döntöttek Sebastian Vettel megbüntetéséről. A korábbi versenyzőnek nagyon rosszul esett, ahogy Nigel Mansell és Mario Andretti kritikával illetette őt, de azt gondolja, ezt kellett tennie.

Bottasnak ébresztőként szolgált a Kanadai Nagydíj

Valtteri Bottas, a Mercedes versenyzői idei legrosszabb helyezését elérve negyedikként zárt a kanadai futamon. A 29 éves versenyzőt bosszantja az időmérőn elkövetett hibája, illetve elmondta, hogy ha a bajnoki címért akar harcolni, akkor nem engedhet meg magának ilyen hétvégéket.

Binotto: Vettelnek nem volt más opciója...

A Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto szerint a pályaelhagyás után Sebastian Vettelnek nem volt más opciója, az pedig nem volt szándékos, amit tett. Binotto szerint fantasztikus futama volt a németnek.

Az eset, amiért Vettel büntetést kapott Kanadában (videó)

Sebastian Vettel ért át elsőként a célvonalon Kanadában, azonban a büntetése miatt végül Lewis Hamilton lett a futamgyőztes. A videóban újranézhetjük az esetet, amiért 5 másodperces büntetést kapott a német.

Vettel büntetésével Hamilton győzött Kanadában!

Bár Sebastian Vettel futott be az első helyen, az 5 másodperces büntetése miatt Lewis Hamiltonhoz vándorolt a győzelem, míg a dobogó harmadik fokára Charles Leclerc állhatott fel.

8 évvel ezelőtt rendezték a valaha volt egyik legizgalmasabb Kanadai Nagydíjat

A 2011-es Kanadai Nagydíj annyi izgalmat hozott, hogy azt nehéz szavakba önteni. A 4 óránál is hosszabb versenyt végül az a Jenson Button nyerte meg a McLarennel, aki az egész verseny alatt csak az utolsó körben volt az élen.

Érdekes statisztikák a Kanadai Nagydíjak történelméből

A Motorsport.com legújabb válogatásában a Kanadai Nagydíjak statisztikáiból szemezgetett. Kanada 1967 óta része kisebb megszakításokkal az F1 versenynaptárának, Montreal pedig először 1978-ban adott helyet az eseménynek.

Raikkönenen 2 éven keresztül ugyanaz a kanyar fogott ki Kanadában (videó)

Az akkor még a Ferrari színeiben versenyző Kimi Raikkönen 2014-ben és 2015-ben is ugyanazon a helyen pördült meg a montreali pályán, a második alkalomnál már nehezen tudta türtőztetni magát a finn pilóta.

Russell szerint pozitív időmérő volt, Kubica szenvedett – 7 tized volt kettejük között…

A Williams szokás szerint az utolsó sorba kvalifikálta magát, George Russell azonban ennek ellenére is elégedetten nyilatkozott. A fiatal brit 7 tizedmásodpercet adott rutinos csapattársának, Robert Kubicának.

Videón Vettel hatalmas köre, amivel megszerezte a pole-t Kanadában!

Sebastian Vettel, a Ferrari versenyzője volt a leggyorsabb a montreali időmérőn, amellyel idei első pole pozícióját szerezte meg. Videón a kör, amivel 2 tizedet adott Lewis Hamiltonnak.

Videó: Bottas majdnem a falnak csúszott a Q3-ban…

A Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas a montreali időmérő edzés harmadik szakaszában kis híján a falnak csúszott, viszont a finn versenyző valahogy mégis el tudta kerülni az ütközést. Videón az eset.

Raikkönen: Az FP3, az FP3, az időmérő pedig az időmérő

Az Alfa Romeo vegyes érzelmekkel zárta a kanadai időmérő edzést, hiszen Antonio Giovinazzi bejutott a Q2-be, Kimi Raikkönen viszont már az időmérő első szakaszában búcsúzott, így a 13. és a 17. helyet szerezték meg.

Ricciardo: Most megkeresem Markót, hogy húzzam egy kicsit!

A Renault versenyzője, Daniel Ricciardo az időmérő edzésen elért 4. pozícióját követően elmondta, egy pole-lal ér fel nekik ez az eredmény, illetve meg fogja keresni a Red Bull tanácsadóját, hogy húzza egy kicsit.

Videón, ahogy Magnussen falnak csapja a Haast

Az időmérőn újabb áldozatot szedett a bajnokok fala: a Q2 végén a Haas versenyzője, Kevin Magnussen hibázott, majd törte össze az autóját. Videón a dán balesete, amely miatt Max Verstappen is búcsúzott.

Verstappen: Szerencsétlenül jártunk, de nem vagyok nagyon letörve

Max Verstappen, a Red Bull versenyzője egy váratlan esemény, Kevin Magnussen balesete miatt már nem tudott javítani a körén, így a fiatal tehetség már a Q2-ben búcsúzni kényszerült a kanadai időmérőn.

A Racing Point bizakodó a dupla top-10-et követően

Sergio Perez és a hazai pályán versenyző Lance Stroll is elégedetten nyilatkozott a két pénteki szabadedzést követően. Főleg az FP2-n sikerültek kifejezetten jól az eredményeik – ekkor mindketten a top-10-ben végeztek.

Jól kezdett az Alfa, de Giovinazzi balesete keresztülhúzta Raikkönenék számításait

Biztató eredménnyel kezdett az Alfa Romeo az első szabadedzésen, hiszen Kimi Raikkönen a hatodik leggyorsabb kört futotta meg, azonban Antonio Giovinazzi balesete miatt értékes időt veszített a csapat.