Livefeed

Vandoorne elveszíti a 8. helyét: 25 helyes rajtbüntetés a McLarennél

A McLaren-Honda belga versenyzője is csak a rajtrács végéről várhatja a mai versenyt Monzában, köszönhetően az újabb komponenscseréknek.

Stoffel Vandoorne, McLaren MCL32

Charles Coates / Motorsport Images

Fernando Alonso már megkapta a maga büntetését a motor-és alkatrészcserék után. Eleinte úgy tűnt, hogy Stoffel Vandoorne megússza a dolgot, aki a szombati időmérőt a 10. helyen zárta, de a Red Bullok büntetésével a 8. rajtkocka lett az övé.

A Hondánál azonban ismét gondok akadtak, és cserére szorul a csomag. Vandoorne emiatt 25 helyes rajtbüntetést kapott, így ő is megy a mezőny végére.

Ezúttal az MGU-K körül voltak gondok, és noha elméletileg a Hondának meglett volna a lehetősége arra, hogy büntetés nélkül oldja meg a kérdést, az idő szűke miatt a mérnökök úgy érezték, új komponensekre van szükség. A csapat egy új 3.7-es motor, MGU-K és MGU-H, valamint egy szintén új turbó beszerelése mellett tette le a voksát.

Érdekesség, hogy a sok büntetés után néhányan igencsak előkelő helyet foglalhatnak el a monzai rajtrácson. Magnussen 6, Kvyat 5, Ericsson és Wehrlein 7 helyet jött előre. A Q1-es kiesők közül páran már a középmezőnyben vannak és a futam még el sem kezdődött!

Magnussen 10. / Kvyat 9. / Ericsson 11. / Wehrlein 12.

Előző cikk Massa és a brazil vér: megvillant Monzában