Russell remek előzése Bottas ellen a Szahír Nagydíjról (videó)

George Russell a Szahír Nagydíjon kapott lehetőséget arra, hogy beugorjon Lewis Hamilton helyére, a brit pedig bár „csak” a kilencedik helyen végzett, bizonyította tehetségét – többek között a Valtteri Bottas elleni előzésével.

Valtteri Bottas, Mercedes F1 W11, battles with George Russell, Mercedes F1 W11

Fotót készítette: Charles Coates / Motorsport Images

George Russell a második helyről rajtolva már az első körben megelőzte a pole-t megszerző Valtteri Bottast, és a brit nem jött zavarba attól, hogy ez volt az első futama a Mercedesszel, és kontrollálta a versenyt az első helyen.

Azonban Jack Aitken balesete után bejött a safety car, a Mercedes elrontotta Russell és Bottas kiállását, majd a 22 éves pilóta az 5. helyről feljött a 2.-ra és üldözőbe vette Perezt, azonban lassú defekt miatt újra ki kellett állnia a bokszba.

Ezzel a 15. helyig esett vissza, viszont ismét remek felzárkózást produkálva végül a 9. helyen végzett, és megfutotta a leggyorsabb kört. Ezt követően el is mondta a GP3-as és F2-es bajnok, hogy csalódott a verseny alakulása miatt, viszont büszke is.

Az alábbi videón pedig megtekinthető, hogy a safety caros újraindítás után hogyan előzte meg átmeneti csapattársát, Valtteri Bottast – remekül élt a lehetőséggel a második Forma-1-es évét teljesítő Russell.

A 2020-as F1-es Abu Dhabi Nagydíj menetrendje…

A 2020-as Indy 500-on meglepő módon Takuma Sato lett a végső győztes. A körülmények a kezére játszottak, hiszen többek között Spencer Pigot óriási balesetet szenvedett a futam késői szakaszában, a fallal való érintést követően nagy erővel a bokszutca bejáratának csapódott.

Előző cikk Az F2 másik japán pilótája is lehetőséget kap az AlphaTauritól!