Räikkönen ennél nem is adhatott volna „kimisebb” választ (videó)

A Forma-1 mezőnye ezen a hétvégén Monzába látogat, ennek kapcsán pedig az Alfa Romeo a versenyzőjével, Kimi Räikkönennel készített egy videót, a finn pedig ennél nem is adhatott volna „kimisebb” választ.

Kimi Raikkonen, Alfa Romeo in the press conference

Fotót készítette: FIA

A száguldó cirkusz következő állomása az ikonikus olaszországi helyszín, Monza. Az Alfa Romeo eddig nem áll túlzottan jól az idei szezonban, ugyanis úgy állnak a csapatbajnoki nyolcadik helyen, hogy összesen két pontot szereztek, azokat is Antonio Giovinazzi révén a kaotikus Osztrák Nagydíjon.

A Belga Nagydíjon viszont Kimi Räikkönen végzett a legelőrébb a Ferrari-motoros autók közül, azonban ez is csak a 12. helyre volt elég, míg Giovinazzi egy hiba következtében kiesett a versenyből.

Az olasz-svájci alakulat számára a monzai hétvége fogja jelenteni a következő lehetőséget, azonban nem lesz könnyű dolguk itt sem, hiszen egy motorerő-igényes pályáról van szó.

Az Alfa Romeo a hétvége felvezetéseként készített egy videót Räikkönennel, amelyben arra kérik a finn versenyzőt, hogy nevezzen meg három kanyart a monzai pályán. 2007 világbajnoka pedig nevetve ennyit válaszolt: „Egyes, kettes, hármas!”

Egy meglepő statisztika: Leclerc-nek 12 kör is elég volt, Albonnak 49 sem…

A 2020-as Indy 500-on meglepő módon Takuma Sato lett a végső győztes. A körülmények a kezére játszottak, hiszen többek között Spencer Pigot óriási balesetet szenvedett a futam késői szakaszában, a fallal való érintést követően nagy erővel a bokszutca bejáratának csapódott.

Előző cikk Mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki kimenne a mugellói versenyre: ennyibe kerül a legolcsóbb jegy!
Következő cikk Még idén tesztlehetőséghez juthat Mick Schumacher?