Nosztalgia

Räikkönen elképesztő köre a tavalyi Portugál Nagydíjról! (videó)

Az Alfa Romeo versenyzője, Kimi Räikkönen a 2020-as Portugál Nagydíjon teljesített egészen elképesztő nyitókört, amelynek segítségével a 16.-ról a 6. helyig zárkózott fel Portimaóban.

Kimi Raikkonen, Alfa Romeo Racing C39

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Tavaly rendezték az első F1-es portimaói versenyt, amelynek az egyik legemlékezetesebb jelenete Kimi Räikkönen nyitóköre volt, amelyet az FIA gáláján a 2020-as év legjobb akciójának választottak, és nem véletlenül.

A finn versenyző ugyanis a 16. helyről rajtolva egy kör alatt a 6. pozícióig zárkózott fel, mondhatni úgy ment át a mezőnyön, mint kés a vajon. A jelenet a lenti beágyazásban tekinthető meg, akinek nem jelenne meg a beágyazás, az itt érheti el a videót.

Jövő héten pedig ismét Portimaóba látogat a Forma-1 mezőnye, Räikkönen pedig hiába ért célba Imolában a 9. helyen, egy büntetés miatt mégsem szerzett pontot az Emilia-Romagna Nagydíjon, így 0 ponttal a neve mellett várja a folytatást.

Mazepin: Még évekig itt leszek!

Április 3-án indul a 7 fordulós Super Formula idénye, amelyet a Motorsport.tv-n keresztül követhettek.

Előző cikk Kvíz: Fel tudod sorolni az összes pilótát, aki legalább 10-szer nyert az F1-ben?