Olvasóink megszavazták a kedvenc Forma-1-es versenypályáikat, íme az eredmény!

A hu.motorsport.com szerkesztősége a zárt Facebook-csoportjában indított egy szavazást arról, hogy mely Forma-1-es aszfaltcsíkok tartoznak a kedvenceik közé, nem meglepő módon Spa-Francorchamps végzett az első helyen.

A scenic view of Eau Rouge

Zak Mauger / Motorsport Images

A Forma-1 az idei év kivételével mostanában már legalább 20 különböző versenypályát látogat meg évente, az új rekord, a 22 futam elérését pedig a koronavírus-járvány akadályozta meg.

A szurkolók között gyakori téma a legjobb versenyzők megnevezésén kívül a legjobb versenypályák kiválasztása is, a hu.motorsport.com szerkesztősége pedig arról kérdezte meg olvasóit zárt Facebook-csoportjában, hogy melyik a 3 kedvenc jelenlegi vagy korábbi Forma-1-es versenypályájuk.

Az talán nem kifejezetten meglepő, hogy az első helyen az ikonikus helyszín, Spa-Francorchamps végzett, amely a vonalvezetésén kívül a hangulata és a remek versenyei miatt is népszerű a rajongók körében.