Ocon visszatámadt, Verstappen tartotta az ívet, és kész is volt a baj Interlagosban - videó

A tavalyi Brazil Nagydíjon puskaporos jelenetek zajlottak a pályán, majd azon kívül is, Max Verstappen és Esteban Ocon nem is egymás ellen versenyzett, végül mégis egymásnak estek a garázsban.

Esteban Ocon, Racing Point Force India VJM11 and Max Verstappen, Red Bull Racing RB14 battle

Fotót készítette: Lionel Ng / Motorsport Images

A 2018-as Brazil Nagydíjat Lewis Hamilton nyerte, ám ezúttal is a részletekben a lényeg. Ugyanis a versenyen vezető Max Verstappen éppen útban volt a győzelem felé, amikor a 44. körben olyasmi történt, aminek komoly utóélete is lett. A lekörözött Esteban Ocon érte utol a Red Bull-lal élen álló Verstappent, és vissza akarta venni a kört.

Verstappen pedig ezt nem akarta, a vége az lett, hogy összeütköztek, és megpördültek. A Hamilton által megnyert futam után a garázsban parázs jelenetek zajlottak, miután Verstappen számon akarta kérni a franciát, akivel az alacsonyabb kategóriákból már jól ismerték egymást. A vége "kedélyes" lökdösődés lett.

Az idei évben nem lehetett egymással problémájuk, tekintve, hogy Ocon egy évet partvonal mellett volt kénytelen tölteni, de a francia jövőre visszatér. A Mercedes idei tesztpilótája 2020-ban a Renault-val versenyez, és újra lesz lehetősége Verstappen ellen küzdeni.

hu.motorsport.com exkluzív videója a 2021-es F1-es szabályokról, benne 10 olyan ponttal, ami nagyon fontos lesz az új királykategóriában.