Nem csak F1-es kocsiban megy: Sainz az utolsó helyről nyert gokartversenyt! (videó)

Carlos Sainz, a Ferrari egyik 2021-es versenyzője a szünetben sem távolodott el a versenyzés világától: ezúttal a saját gokartpályáján nyert versenyt az utolsó helyről rajtolva – kontaktban nem volt hiány…

Carlos Sainz Jr., McLaren

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Carlos Sainz 2021-től már a Ferrari csapatánál folytatja Forma-1-es pályafutását, és két éves megállapodást kötött a maranellói istállóval. A spanyol versenyző már videót is töltött fel, amelyben ferraris pólót visel, korábbi csapattársa, Lando Norris pedig nem hagyta szó nélkül a dolgot.

Sainz ezúttal egy gokartversenyről töltött fel egy videót, amelyet a 16., vagyis az utolsó pozícióból kezdte meg a versenyt a saját gokartpályáján, és az 55-ös rajtszámmal versenyző Sainz végül megnyerte a futamot.

A spanyol egyébként F1-es pályafutása eddigi legjobb szezonján van túl: 105 pontot gyűjtve a hatodik lett az egyéni pontversenyben, a legjobb eredménye pedig az Olasz Nagydíjon szerzett 2 helye volt.

Így próbálta Lauda a Jaguarhoz csábítani Newey-t…

A Super Formula suzukai fordulójában négy autó próbálta együtt bevenni az 1-es kanyart, aminek eredményeként ketten a falban kötöttek ki.