Nosztalgia

Hamilton, ahogy kilöki Webbert a kaotikus Kanadai Nagydíjon (videó)

Mark Webber elegendő helyet hagyott Lewis Hamiltonnak, aki azonban hibázott, és kilökte a Red Bull pilótáját. Az ausztrál nagyon sok helyet veszített ezzel a montreali káoszban.

The Mercedes AMG safety car leads Sebastian Vettel, Red Bull RB7 Renault, Michael Schumacher, Mercedes MGP W02, and Mark Webber, Red Bull RB7 Renault

Fotót készítette: Rainer W. Schlegelmilch

A Forma-1 nemrég ismételte a 2011-es Kanadai Nagydíjat, ami az időjárás miatt maratoni hosszúságú lett. Egy pillanatig sem lehettünk biztosak a végeredményben, és ez valóban egy olyan nagydíj volt, melynek ideje alatt bármi megtörténhetett.

A kaotikus és drámai versenyt végül Jenson Button húzta be a McLarennel. A brit élete versenyét futotta akkor, és rettentő boldog volt. Nehéz lenne szavakba önteni, hogy mit érezhetett a 2009-es bajnok, aki a verseny alatt nem egyszer az esélytelenek nyugalmával mehetett.

Lewis Hamilton a másik McLarennel csak az 5. helyről várhatta a startot. Mark Webber, Felipe Massa, Fernando Alonso és Sebastian Vettel is előtte végzett. A verseny azonban még csak ezután következett, és az időjárás miatt megtippelhetetlen volt a végeredmény.

Hamilton sem úszta meg incidens nélkül, miközben előtte Webber üldözte a két Ferrarit, valamint a világbajnok csapattársát. A McLaren versenyzője látott egy rést, és úgy gondolta, beteszi a gépet a Red Bull mellé.

Ez sikerült is neki, de az egyik pillanatban túl közel került a Red Bullhoz, és Webber megforgott. A pilóta szemben állt a forgalommal. Lewis sem úszta meg, mert hárman is megelőzték. Végül még a futamot sem tudta befejezni, mert a 7. körben kiesett.

A csapattársával ütközött össze. A McLarennél csak fogták a fejüket a szerelők. Webber sokkal szerencsésebb volt, és a kiforgása ellenére harmadik lett Vettel és Button mögött. Ekkor a harmadik helyen állt a bajnokságban 94 ponttal. Vettel az élen pedig már 161 egységet számolt.