BRÉKING

Alonsóról írt dalt az olasz énekesnő

A 22 éves énekesnő, Francesca Michielin még hazája versenyén ismerte meg a kétszeres világbajnokot, amikor ő énekelhette az olasz himnuszt. Most dalt is írt hozzá, illetve róla.

Fernando Alonso, McLaren

Steven Tee / Motorsport Images

Tavaly a nyárutón rendezett Olasz Nagydíjon ő énekelhette hazája himnuszát, az Inno di Mamelit a verseny megkezdése előtt. Francesca Michelin énekesnő, az olasz X-faktor győztese itt ismerkedett meg kedvenc F1-es versenyzőjével, Fernando Alonsóval. A 22 éves hölgy a nagy hírű san remói dalfesztiválon is szerzett már egy második helyet 2016-ban.

Új albumán, melynek címe 2640, a tizenharmadik és egyben utolsó számnak az a címe, hogy Alonso. A Motorsport.com olasz kiadása még a tavaly kora őszi olasz futam előtt készített interjút Michielinnel, aki elmondta, nemhogy a ferraris évektől, hanem már sokkal korábbról is Alonso a kedvenc versenyzője, akit nem csak pilótaként, hanem emberként is nagyra tart. Személyében az olasz sztárvilág ráadásul egy igazi műértőt tisztelhet.

“Az apukám rendszeresen járt versenyekre, így szerettem meg én is az F1-et. Ott volt Silverstone-ban, Monacóban és Estorilban is, már ameddig a portugál pálya része volt a versenynaptárnak. Ha vasárnap verseny volt, előbb megebédeltünk, majd leültünk megnézni a futamot."

Michelin dalában lényegében az Alonsóért való rajongásának történetét meséli el, és elmondja, hogy a spanyol számára mindig különleges versenyző marad még úgy is, hogy egy ideje nem éppen ő van legelöl - egy dologban viszont haragszik rá: hogy mindig másokat hibáztat, amikor valamiért nem úgy sikerülnek a dolgai, ahogy azt eltervezi...