Egy belgiumi statisztika, amit a Ferrari nem tesz ki az ablakba, a Williams viszont igen

Egyelőre a Forma-1-es Belga Nagydíj hétvégéjén a két pénteki szabadedzésen vagyunk túl, ennek kapcsán pedig az F1 a hivatalos Instagram-oldalán közzétett egy statisztikát arról, hogy melyik csapat mennyit javított/rontott a tavalyi FP2-höz képest – a Ferrari nem lehet büszke a számokra…

Sebastian Vettel, Ferrari SF1000

Charles Coates / Motorsport Images

A Forma-1 pénteki programjában két szabadedzés szerepelt, ebből az elsőn Valtteri Bottas, a másodikon pedig Max Verstappen volt a leggyorsabb. Az FP2-n nagyot ment Daniel Ricciardo is, aki a második leggyorsabb volt, mindössze fél tizedmásodperccel elmaradva Verstappen idejétől.

A Ferrari-motoros autók pilótái azonban nem lehetnek elégedettek, hiszen a 6 versenyző az utolsó 8 pozíció valamelyikén végzett – rajtuk kívül még a Williams végzett a 13. és a 20. pozíció között.

A Forma-1 hivatalos Instagram-oldala pedig megosztott egy statisztikát arról, hogy hogyan festenek a csapatok legjobb FP2-es körei a tavalyi második szabadedzésen futott körökhöz képest, és mindössze egy csapat lett lassabb idénre: a Ferrari 1,3 másodpercet vesztett.

A legkevesebbet a Haas és az Alfa Romeo javult, míg a Racing Point és a Mercedes körülbelül 1 másodperces javulást tudott elérni. A Renault, a McLaren, a Red Bull és az AlphaTauri négyes 1,5 és 2 másodperc között tudott javítani.

A statisztikából pedig kiemelkedik a Williams, akik 2,4 másodperces javulást tudtak elkönyvelni, viszont annak ismeretében, hogy mennyire hátul voltak tavaly, így is „csak” a 16. és a 18. pozíciót tudták megszerezni a második szabadedzésen.

A Belga Nagydíj F1-es programja pedig 12 órától folytatódik a harmadik szabadedzéssel, 15 órától pedig a kvalifikáció fog következni.

Leclerc: Szomorú látni, hogy ennyire hátul van a Ferrari…

Az F1 a második bahreini futamon az „ovál” vonalvezetést fogja használni decemberben, amelyet még nem láthattunk a formulaautózás királykategóriájában. Most egy onboard felvételen megnézhetitek, hogyan fest egy kör az „oválon” az Assetto Corsában.

Előző cikk Hamilton 21 évesen is nagyot ment Törökországban: 2. helyre a 19. helyről! (videó)
Következő cikk Gasly hamar melegebb éghajlatra küldte Norrist!