Nosztalgia

A Magyar Nagydíj debütálásakor még így szólt a Forma-1

Egy rendkívül látványos és hangos F1-es onboard videó 1986-ból, abból az évből, amikor a Magyar Nagydíj bemutatkozhatott a legnagyobb kategóriában. Ekkor még minden nagyon más volt.

Johnny Dumfries, Lotus 98T-Renault

LAT Images

Az 1986-os szezonban még csak 16 futamot rendeztek. Az évadnyitónak Brazília adott otthont március végén, amit Spanyolország követett. Az első 10 állomások között szerepelt még San Marino, Monaco, Belgium, Kanada, Amerika, Franciaország, Anglia és Németország.

A 11. futamot az akkor debütáló Hungaroringnek hívták. A Magyar Nagydíj az elmúlt több mint 30 évben minden egyes szezonban megrendezhette a versenyét, amire joggal lehetünk büszkék, és reméljük, ez még sokáig így maradhat.

A szezont Alain Prost húzta be, minimális előnnyel Nigel Mansell előtt. A franciát és a britet a két nagy brazil, Nelson Piquet és Ayrton Senna követte. A rajtrácson más ismertebb nevek is helyet foglaltak, többek között Johanssonnal, Rosberggel, Bergerrel, Lattifevel, Alboretóval, Arnouxxal, vagy Patresevel.

Aktuális időutazásunk részeként az 1986-os évadzáró Ausztrál Nagydíjról nézhettek meg egy nagyszerű onboard videót, ahogy Dumfries kilő a startnál. A brit csupán ebben az évben szerepelhetett a Forma-1-ben.

A John Player Special Team Lotus pilótájának nehéz éve volt, mert csak pár nagydíjon ért célba. A Lotus 98T volánja mögött, amit egy V6-os Renault turbómotor keltett életre, a Magyar és az Ausztrál Nagydíjon volt pontszerző. Az 5. és 6. helyen ért célba a két versenyen.

Előző cikk Gasly újra mozgásban: gokartozik az F1-es versenyző (videó)
Következő cikk Vinales nem hagyta ki a pezsgőzést sem a Virtual MotoGP győzelme után