Nosztalgia

Nem lehet előzni Imolában? Dehogynem... (videó)

Egy újabb remek felvétel az egyik utolsó imolai F1-es versenyről, ahol Mark Webber parádés módon ment el Takuma Sato mellett. Már egyikőjük sincs ott a rajtrácson.

Takuma Sato

Takuma Sato

LAT Images

Hihetetlen vagy sem, Kimi Räikkönen akkor és most is tagja a Forma-1 mezőnyének, noha egy 15 esztendővel ezelőtti nagydíjról beszélhetünk, aminek a visszatérés előtt álló Imola adott otthont. Egy pálya, amit nagyon sokan szeretnek.

Rengeteg rajongó várta már a pillanatot, hogy újra legyen Imolában F1-es verseny. Ezt most meg is fogják kapni, miután a Liberty Mediának reagálnia kellett a koronavírus okozta súlyos és nagyon bonyolult helyzetre.

Ennek alkalmából egy újabb nagyon emlékezetes jelenetet idézünk fel számotokra, méghozzá a 2005-ös imolai futamról, ami Mark Webber és Takuma Sato is elindult. Az ausztrál az év egyik legjobb manőverét mutatta be.

Webber nem várt sokat, és a külső íven beszúrta a gépet a Honda mellé. Bőven volt benne kockázat, de megcsinálta. Közben a hangos motorok sikítva pörögtek a magasabbnál magasabb fordulatokon abban a korszakban.

A versenyt Alonso nyerte meg Schumacher előtt, mindössze 0.215 másodperccel. Egészen minimális volt közöttük a különbség. A harmadik helyen Wurz például már majdnem 30 másodpercet kapott. A két világbajnok más dimenzióban hajtott.