Rövidhírek a motorsportok világából

Szerző: Peter Gyemant, Benjámin Kolláth, Köles István Ákos, Dávid Egri, Dávid Dobozy

Összefoglaló

Státusz: Megállítva
07:11 A Van Amersfoort Racing színeiben versenyző olasz Francesco Pizzi nyerte az Olasz F4-es bajnokság hétvégi futamát. A Monzában rendezett futamot megnyerő Pizzi győzelmével tovább csökkentette hátrányát a második helyen végző Gabriele Miní mögött.
Juan Pablo Montoya fia, a Prema színeiben versenyző Sebastian Montoya a 8. helyen végzett.
03:17

Martin Brundle-t ma nagyon irigyeljük.

Az egykori Forma-1-es pilóta, aki jelenleg a Sky kommentátoraként dolgozik, ma a Goodwood SpeedWeek programján vesz részt, és 3, nem is akármilyen autót vezethet ma: egy Jaguar D-Type-ot, amellyel a nap folyamán versenyezhet is majd, a Brawn 2009-es világbajnok Forma-1-es autóját, majd egy Jaguar TWR Le Mans autót.

12:58 René Rast a szombati győzelmének köszönhetően már átvette a vezetést a DTM bajnoki pontversenyében. Az Audi pilótája a márkatárs, Nico Müllert előzte meg, aki a szezon nagy részében az élen állt. Rast azonban elképesztő menetelésbe kezdett az utóbbi időben és szépen lassan dolgozta le hátrányát. Három futammal a szezon vége előtt talán már ő tűnik a legnagyobb esélyesnek.

René Rast, Audi Sport Team Rosberg, Audi RS 5 DTM

Fotó készítője: ITR eV

07:46 Hatalmasat bukott a MotoGP Aragón Nagydíjának harmadik szabadedzésén Fabio Quartararo. A világbajnoki éllovas a 14. kanyar után, a kerékvetőre hajtva vesztette el az irányítást a Yamaha felett, ami ledobta magáról és a csípőjére érkezett. A versenyzőt a pálya orvosai - akikhez mankóra támaszkodva ment fel - megvizsgálták és semmilyen törést nem találtak, így vélhetően részt vehet majd a 14:50-kor kezdődő időmérőn.

Fabio Quartararo, Petronas Yamaha SRT

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

14:26 Házon belül oldja meg Felipe Massa pótlását a Venturi Racing, a brazil pilóta helyét az eddigi tartalékpilóta, a francia Norman Nato veszi át, aki többek között az idei le mans-i 24 órás versenyen is részt vett a Rebellion Racing csapatában.

#43 RLR M Sport / Tower Events Oreca 07 Gibson: Norman Nato

Fotó készítője: Marc Fleury

10:07

10/10-es akrobata mutatvány a Moto2-ben, szerencsére a pilóta nélkül.

A maláj Kasma Daniel bukott nagyot a Moto2 mai szabadedzésén, a pilóta sértetlenül megúszta az esést, ez azonban nem mondható el a motorjáról, a SAG szerelői azonban biztosan nem örültek ennek annyira.

05:41 A tegnapi nap folyamán kiderült, hogy sajnos Valentino Rossi is elkapta a koronavírust, emiatt pedig nem vehet részt a hétvégi MotoGP-viadalon. Mivel a Yamaha még nem jelentette be, hogy ki fogja őt helyettesíteni, máris beindultak a találgatások, de van egy pilóta, aki mostanában a beugrások nagymesterévé vált, ennek apropóján pedig nem is maradhattak el a poénok sem. Nico Hülkenberg készen áll a bevetésre, ha a Yamaha is úgy dönt...

03:39 Október 16. nagy nap a Ferrari versenyzője, Charles Leclerc számára: a monacói versenyző ma ünnepli 23. születésnapját! A jeles napról természetesen csapata, a Ferrari is megemlékezett. Boldog születésnapot kívánunk!

14:28

Hamarosan ismét ringbe száll Bereznay Dani az F1 Esport Pro Series 3. futamán, ahol a 2. helyről rajtolhat csapattársa, Jarno Opmeer mögött.

Ezen a linken tudjátok követni a versenyt.

08:10 Szintén megvolt az első tesztje a Jaguar csapatához igazoló Sam Birdnek, aki Mitch Evans csapattársaként fog szerepelni a 2020-2021-es szezonban, ami januárban, Chilében kezdődik majd. A brit pilóta elmondta, büszkén vette magára a csapat overallját, de "hosszú szezon áll előttük."

Sam Bird, Jaguar I-Type 5

Fotó készítője: Jaguar

Sam Bird, Jaguar

08:00 A Formula E-ben szereplő NIO 333 csapata, mely új tulajdonoshoz került, befejezte első tesztjeit a következő két szezonban használt, a brit Integral Powertrains által fejlesztett hajtásláncnak, amelyet a Dragon Racing is megkap, és ami mellesleg a Volkswagen ID.R sportkocsiban is megtalálható - ez tartja jelenleg a körrekordot a Nürburgring Nordschleifén. A csapat közleményében elmondta, bát vannak még hibák, "roppant lelkesítő" teljesítményt tapasztaltak, aminek köszönhetően komoly ambícióik vannak a következő szezonra.

Oliver Turvey, NIO 333, NIO FE-005

Fotó készítője: Andrew Ferraro / Motorsport Images

10:49 A Formula E 2019/20-as szezonjának bajnoka, és a Red Bull Racing korábbi tesztpilótája és akadémistája, Antonio Felix da Costa új körülmények között próbálhatja ki magát, méghozzá egy IndyCar autó volánja mögött. A lehetőséget a korábbi Forma–1-es pilótát, Takuma Szátót is foglalkoztató Rahal Letterman Racing fogja megadni neki november 2-án, az amerikai Barber Motorsport Park pályáján. A portugál pilóta elmondása szerint régi álma teljesült ezzel, hogy kipróbálhatja az IndyCar masináját, és már nagyon izgatott a lehetőség iránt.

06:22 A hétvégén rendezték a WRC Olasz Raliját Szardínián, amely a hatodik futama volt a koronavírus-járvány miatt megrövidült szezonnak. A versenyt a spanyol Dani Sordo nyerte Carlos del Barrióval az oldalán, míg a bajnokságot továbbra is az Elfyn Evans-Scott Martin páros vezeti. Egyébként Sordóéknak ez csak a második futam volt, amin elindultak idén.

Dani Sordo, Carlos Del Barrio, Hyundai Motorsport Hyundai i20 Coupe WRC

Fotó készítője: McKlein / Motorsport Images

07:49 Sergio Pereznek is problémái lehetnek a 2020-as Eifel Nagydíj előtt.
A mexikói pilótának problémái lehetnek az üléssel, de egyelőre nem tudni, mennyiben fogja ez akadályozni az indulásban.

07:30 Kimi Räikkönen nemsokára 323. F1-es rajtját fogja teljesíteni, ezzel pedig megdönti Rubens Barrichello vonatkozó rekordját. A finn 2001-ben debütált a sorozatban. Csak, hogy érezzük, hogy milyen régen is volt az: akkor jelent meg az első Harry Potter, A Gyűrűk Ura és Shrek-film is. Debütált az iPod és elindult a Wikipédia. Lando Norris mindössze 1 éves volt. A Youtube pedig még négy évre volt az elindulástól. Hát igen, telik az idő.

06:44 A Mercedes megosztotta a titkos vasárnapi versenystratégiáját, így talán a többi csapatnak is lesz esélye megismételni a Mercedes sikereit:

05:42 Motorcsere Norrisnál!
A McLaren szurkolóinak szerencsére nincs okuk az aggódalomra, a brit autójában lecserélt erőforrás nem von büntetést maga után. Lando Norris a 8. helyről várhatja majd a lámpák kialvásának pillanatát.

03:22 Rövid reggeli időjárásjelentés a Nürburgringről a McLaren jóvoltából: napos idő, viszont hideg. Sajnos nem valószínű, hogy esni fog a verseny alatt.

09:36 A Racing Point nagyon éli, hogy Hülkenberg ismét visszatért. Twitteren már dalszövegeket is költenek a német tiszteletére. Ha bárkinek van ötlete, nyugodtan ossza meg velük!

09:29 René Rast nyerte a DTM első futamán Zolderben. A német pilóta magabiztosan húzta be a győzelmet az Audival, és ezzel visszatértek a bajnoki esélyei is, miután az éllovas, Nico Müller csak a harmadik helyen tudott célba érni egy gyengébb időmérőt követően.

Fotó készítője: Audi Communications Motorsport