"Pazarlás" volt a harmadik autó Le Mans-ban a Toyota szerint

A Toyota menedzsere, Murata Hiszatake szerint nem biztos, hogy megérte három autót indítaniuk az idei Le Mans-i 24 órás versenyen.

Nicolas LaPierre regresa a los pits caminando, #9 Toyota

#9 Toyota Gazoo Racing Toyota TS050 Hybrid: Jose Maria Lopez, Yuji Kunimoto, Nicolas Lapierre
#9 Toyota, LaPierre regresa caminando a pits
Nicolas LaPierre regresa a pits dejando el #9 de Toyota a unos metros

A többi WEC-futammal ellentétben a Toyota Franciaországban 1999 óta először ismét három autót indított a legendás megbízhatósági versenyen Le Mans-ban, azzal a reménnyel, hogy végre felérhetnek a csúcsra, és összejöhet az LMP1-es és egyben az összetett győzelem. A #9-es rajtszámú autó azonban, volánjánál Nicolas Lapierre-rel, José María Lópezzel és Kunimoto Judzsival nem jutott sokáig, miután Simon Trummer #25-ös rajtszámú LMP2-es gépe nekiütközött Lapierre-nek. A francia pilóta ezt követően megpróbálta valahogy behozni az autót a bokszba, azonban végül fel kellett adnia a versenyt.

“Elpazaroltuk a kilences autót, ugyanis Lapierre olyan helyen nyomta túlzottan, ahol nem kellett volna, ezután pedig eltalálták őt hátulról. Ha az autó túléli, esélyes lett volna a győzelemre. Lehet, hogy azért volt az egész, mert az új LMP2-es autók túl gyorsak lettek, meghaladva a versenyzők képességeit." - mondta Murata.

Nem sokkal Lapierre balesete után vége volt a #7-es autónak is, ugyanis Kobajasi egy bizarr eset során összetévesztette az LMP2-es versenyzőt, Vincent Capillaire-t egy pályabíróval, aminek a vége megoldhatatlan kuplungprobléma lett. A japánok harmadik, #8-as rajtszámú autója ekkor már rég kiírta magát a versenyből, ugyanis két órát kellett a bokszban vesztegelnie egy motor- és akkumulátorcsere miatt. Bár az autó végül befutott, Buemiék kilenc kör hátrányban mindössze nyolcadikok lettek.

“Nagyon sok autó szaladt le a pályáról, ami miatt rengeteg sárga zászlós és lassúzónás periódus volt. Nem nagyon csinálunk ilyen jellegű gyakorlásokat, lehet, hogy ez is közrejátszott." A Toyota tavaly, abban az emlékezetes végjátékban az utolsó körben bukta el a győzelmet, most úgy nézett ki, a japánok lehetnek a legnagyobb esélyesek. Övék is lett az első sor, ráadásul addig a végzetes műszaki hibáig Kobajasiék egy perces előnyben voltak már a többiekhez képest. "Azt bánom, hogy tavaly is nyerni tudtunk volna, ha minden jól megy, és idén is, mert az autó képes lett volna rá." - zárta le csalódott nyilatkozatát a menedzser.

Előző cikk Egy pályabírónak nézett LMP2-es versenyző okozhatta a Toyota vesztét Le Mans-ban
Következő cikk Helyszíni beszámoló Le Mansból: vigyázat, a motorsport függőséget okoz!