Le Mans: A Rebellion LMP2-es csapatot kizárták!

A Rebellion LMP2-es istálló elvesztette a le mans-i dobogóját, ugyanis egy olyan videót találtak, mely szerint a svájci csapat megszegte az autóra vonatkozó szabályokat, és a kiállások után újraindították a motorjukat.

Nelson Piquet Jr, David Heinemeier Hansson és Mathias Beche a Rebellion #13 Oreca 07-Gibson-ját először juttatta a dobogóra La Sarthe-ban múlt vasárnap, ugyanis kihasználták, hogy csak két LMP1-es autó fejezte be a versenyt, és egyik sem jelentősebb technikai hiba nélkül.

A #13-as trió három körrel a nyertes Porsche LMP1-es mögött ért célba, összesítésben a harmadik pozícióban, két körrel a győztes LMP2-es autó mögött, a #38-as DC Racing Oreca mögött, amit Oliver Jarvis, Thomas Laurent és Ho-Pin Tung vezetett.

Azonban a Rebellion-t bűnösnek találták a verseny után, hiszen egy egységesített alkatrészt módosítottak, és részben a verseny alatt is használták, vagyis diszkvalifikálták őket.

A szabály megszegése azt a "lyukat illeti, amit a motorborítás jobb oldalán helyezkedik el", és a Rebellion csapata itt jut hozzá a motorindítóhoz - ugyanis az erőforrás itt tudják újra beröffenteni, anélkül, hogy a motorborítást és a hátsó takarólemezt eltávolítanák.

Vagyis a #13-as autó a verseny végét nem az egységesített kasztnival teljesítette, úgy hogy semmilyen baleset, vagy sérülés sem történt.

A stewardokat egy videóval informálták a történtekről, amit a technikai delegátus vett fel a kiállás alatt, és a Rebellion ténykedését mutatja.

A kizárás következtében a második DC Racing LMP2-es autó, a #37-es gép, amit Alex Brundle, Tristan Gommendy és David Cheng vezet, lett a kategória másodikja és az összetett-beli harmadik.

A Signatech Alpine's #35-ös autója a negyedik helyre ugrott, míg a United Autosports Ligier megörökölte az ötödik helyet. A Toyota egyetlen célba érője, a #8-as TS050 Hybrid összességében nyolcadik lett.