Jelentés az időmérőről

A 7-es Toyota szerezte meg a Le Mans-i pole-t, meglepetés a GTE Pro kategóriában

A 89. alkalommal megrendezésre kerülő Le Mans-i 24 órás versenyen a Toyota 7-es autóját vezető Kobajasi Kamui szerezte meg a pole-t a 8-as Toyota előtt, a GTE Pro kategóriában pedig meglepetés született.

Kamui Kobayashi, #7 Toyota Gazoo Racing Toyota GR010 - Hybrid Hypercar

JEP / Motorsport Images

Csütörtök este került megrendezésre a Le Mans-i 24 órás verseny hyperpole-ja, amelyen a 7-es Toyota futotta meg a leggyorsabb kört, méghozzá Kobajasi Kamui révén, a második pedig a 8-as Toyota lett Brendon Hartley-val a volán mögött.

Lapierre az Alpine-nal a harmadik helyre futott be a hypercar kategóriában, a negyedik és az ötödik helyezett pedig a két Glickenhaus lett. Az LMP2-ben Antonio Felix da Costa és Louis Deletraz küzdött az első helyért, végül előbbi lett a gyorsabb a 38-as JOTA Oreca-Gibsonnal.

A harmadik Will Stevens lett a 65-ös Panis Racing Orecával, a negyedik pedig a friss Formula E-világbajnok Nyck de Vries a G-Drive-val, akiket a két United Autosportos induló követett.

GTE Próban Estre hibázott, ami miatt nem tudott mért kört futni, így a kategória favoritja kiesett a pole-ért folyó versenyből. Végül itt Dries Vanthoor volt a leggyorsabb a 72-es HubAuto Porsche 911 RSR-19-cel, Daniel Serra pedig két tizeddel maradt el tőle az 52-es AF Corse Ferrari 488 GTE Evóval.

GTE Am-ben pedig a Porsche szerezte meg az első három helyezést, a leggyorsabb pedig Julien Andlauer volt a 88-as Dempsey Protonnal, a 86-os GR Racinggel pedig Ben Barker a második lett a kategóriában.

A Le Mans-i 24 órás verseny szombaton 16 órakor fog indulni, Magyarországon az Eurosport közvetíti, és értelemszerűen 24 órával később fog véget érni az ikonikus futam.