Kategóriájában 4., összesítésben 10. lett Alonso gokartcsapata Dubajban

Felipe Massa otthon, Brazíliában nyomott le egy 500 mérföldes versenyt, amíg ki nem zárták csapatát, korábbi csapattársa, Fernando Alonso pedig "kicsit" odébb, Dubajban tette tiszteletét egy 24 órás versenyen.

Fernando Alonso, McLaren

Sutton Images

A hétvégén a Dubai Kartdrome-ban rendezték a Nemzetek Kupája elnevezésű 24 órás gokartversenyt, ahol Fernando Alonso is részt vett saját csapatával. Alonso istállójában ott volt maga a kétszeres világbajnok, tehát nem csak a nevét adta a részvételhez, hanem be is szállt az autóba, rajta kívül pedig Ángel Burgueño, David Vidales és a szintén nem akármilyen kaliber Pedro de la Rosa alkotta a versenyen részt vevő négyest.

A kvalifikáción Alonsóék a második helyet szerezték meg, hátrányuk viszont mindössze 49 ezredmásodperc volt az időmérő után. Nyilván egy bármilyen 24 órás versenynél az időmérő és a rajtrács gyakorlatilag semmit nem jelent, de ez mindenképp reményt adhatott Alonsóéknak ez az előkelő indulási pozíció.

A Le Mans-stílusú versenyen Vidales volt Alonsóék első autóba ülő versenyzője, majd a verseny során a kétszeres világbajnok is bepattant a gokartba, hogy aztán de la Rosa fejezze be a versenyüket. De la Rosa saját elmondása szerint nagyon örült annak, hogy rá jött ki a verseny zárása, és mindent beleadott az utolsó néhány száz körben.

Az FA Racingnek végül nem volt esélye a győzelemre, és a 24 óra, valamint bő 3 perc alatt összesen 1128 kört tudott megtenni. A győztes istálló, a GR Racing Pro hat körrel többet megtéve végzett az élen. Alonsóék kategóriájukban negyedikek, abszolútban tizedikek lettek. A pontos végeredményt megtekinthetitek a Marca cikkének alján is, Fernando Alonsóék kategóriája a Pro / Nations Cup volt.