Simon Evans nyerte a Jaguar I-PACE eTrophy első futamát

A brit versenyző, akinek testvére a Formula E-ben szerepel, Sérgio Jimenez és Brian Sellers előtt futott be Ad Diriyah-ban.

Simon Evans

Fotót készítette: Malcolm Griffiths / Motorsport Images

Evans 0.816 másodperces előnnyel fejezte be a futamot Szaúd-Arábiában, míg Jimenez az utolsó előtti körben szerezte meg a második helyet Sellerstől, mindezt egy igen agresszív manőver révén: a két kocsi ugyan koccant, de végül Sellers is célba ért, harmadikként intették le. Evans rajt-cél győzelmet aratott a Jaguar Team Asia New Zealand kocsijával: köszönhetően az esőnek és az emiatt felborult programnak, nem rendeztek időmérőt, a péntek esti szabadedzés eredménye volt mérvadó a rajtrács tekintetében.

A kiesett pályaidőt azzal próbálták meg kompenzálni, hogy a rajt előtt három kört tett meg a mezőny a vonalvezetés feltérképezése céljából. A futam 23 perces volt, Evans, Jimenez, Sellers végzett az első három helyen, Bueno a negyedik, a VIP induló Powell az ötödik lett, a legjobb női eredményt szállítva a hatodik Legge előtt.

Összesen 12-en indultak a széria első futamán, a kanadai Rzadzinski lett az utolsó, köszönhetően egy kontaktnak Buenóval, ami az 5. körben történt a felek között.

Következő cikk Párszor majdnem eltalálta a falat a Jaguar I-PACE eTrophy VIP-indulója