Jelentés az időmérőről

Team Penske-mesterhármas az IndyCar barberi időmérőjén

A 2014-es bajnok Will Power pályafutása 46. pole-pozícióját szerezte a Barber Motorsports Parkban megrendezett IndyCar-hétvége időmérőjén, csapattársait megelőzve. Ki fogja megállítani a Team Penskét?

Helio Castroneves, Team Penske Chevrolet

Will Power az egyetlen olyan versenyzője volt, aki le tudott menni legobb köridejével 1:07 alá, pole-pozíciót érő köre 1:06.9614 volt, amellyel majdnem két tizedet adott egyik csapattársának, Hélio Castronevesnek és több, mint négyet a másiknak, a bajnoki címvédő Simon Pagenaud-nak. A legjobb hondás a Chip Ganassi Racing négyszeres bajnok sztárja, Scott Dixon lett, aki hat tizeddel maradt el Power legjobb idejétől.

Nehéz napja volt az Andretti Autosport versenyzőinek, az egyetlen pilótájuk, aki a legjobb 12 közé tudta verekedni magát, végül pedig a Fast Six nevű végső szakaszba is bejutott, ahol az ötödik helyet szerezte meg James Hinchcliffe előtt. A verseny napjához közeledve már csak Hinchcliffe és Dixon mondhatják el magukról a teljes mezőnyből, hogy minden egyes versenyt az első hat hely valamelyikéről kezdtek meg.

A Team Penske mindössze egyetlen versenyzője nem ment igazán jól, Josef Newgarden a hetedik helyet szerezte meg Mihail Aljosin előtt. Newgarden és az orosz mögött a következő sorban két ganassis, Chilton és Kanaan jön, mögöttük pedig egy másik csapat, a Dale Coyne Racing sajátított ki egy teljes sort, az újonc Ed Jonesszal és a bajnokságot vezető Sébastien Bourdais-val.

Meglepetés volt a szabadedzések alapján Marco Andretti gyengélkedése, aki már a Q1-ből sem jutott tovább, ráadásul kimondottan bosszantó módon, mindössze három ezreddel elmaradva a továbbjutástól. Andretti így csak a tizenharmadik helyről vághat majd neki a versenynek csapattársa, Szató Takume elől. A negyedik andrettis autó, Alexander Rossi csak a tizennyolcadik helyet szerezte meg a kvalifikáció során.

A leglassabb az újonc Zach Veach volt, viszont elismerésre méltó, hogy mindössze fél másodperccel maradt el csapattársától, Spencer Pigottól. Az Ed Carpenter Racing így kimondottan gyenge időmérőt futott, főleg annak fényében, hogy két éve a csapat akkori versenyzője, Newgarden még nyerni tudott ezen a pályán. Veach gyenge időmérője ellenére a 19. helyről kezdheti majd meg a barberi versenyt, megelőzve Conor Dalyt és a meglepően gyengén muzsikáló Graham Rahalt.

Előző cikk Még hogy "nem nagy cucc", hogy Alonso elindul az Indy 500-on?
Következő cikk Alonso: alig várom az indianapolisi kalandot!