Oválokon is indítaná Gutiérrezt IndyCar-csapata

A Dale Coyne Racing csapatfőnöke, a névadó Dale Coyne elmondta, hogy nem csak egy versenyen számol Sébastien Bourdais helyettesével, Esteban Gutiérrezzel, és az oválversenyeken is indítaná őt a 18-as rajtszámú autóban.

Esteban Gutierrez, Techeetah

Alastair Staley / Motorsport Images

A mexikói Esteban Gutiérrez még 2010-ben nyerte meg a GP3-as bajnokságot, 2012-ben pedig harmadik lett eggyel feljebb, a GP2-ben. Ezt követően három szezont töltött versenyzőként a Forma-1-ben, egyet pedig a Ferrari tesztpilótájaként. Gutiérrez most az IndyCarban ejti meg debütálását a hétvégi detroiti duplafordulón, az Indy 500 időmérőjén súlyos sérüléseket szenvedő Sébastien Bourdais helyetteseként.

Csapatfőnöke, Dale Coyne nemrég még úgy nyilatkozott, hogy francia sztárpilótája helyére több potenciális esélyes is van (Gutiérrez mellett a veterán spanyol, Oriol Serviá és a Bourdais-t az Indy 500-on is helyettesítő James Davison neve merült fel), ma már azt reméli, hogy újdonsült versenyzője hosszabb távon is maradni tud a csapatnál, akár egészen addig, amíg Bourdais teljesen rendbe nem jön, és vissza nem tud térni.

“Ez a megállapodás nem csak egy versenyről szól. Több versenyen fog ennél indulni, oválokon is. Itt akar lenni, az IndyCarban akar lenni. Nem volt sok időnk, hogy megkössük ezt a megállapodást. Adrián [Adrián Fernández, korábbi IndyCar-futamgyőztes - a szerk.] szólt, hogy tudna egy versenyzőt a csapathoz, de akkor még nem tudtam, kiről van szó. Ezt követően kapcsolatba léptem vele, és elmondta, kire is gondolt. Majd úgy voltam vele: oké, elég jó eredményei vannak. Innentől már sínen volt minden.

Bár a mexikói csak a 21. helyet szerezte meg élete első IndyCar-edzésén, Coyne elégedett volt vele: "Igen, jó munka volt, folyamatosan gyorsulni tudott."

Gutiérrez is maradna

Gutiérrez saját elmondása szerint is hosszabb távon tervez az IndyCarral, bár ott van neki a Formula E és a Techeetah csapat is, amelynek színeiben már három futamot is teljesített az elektromos világbajnokságon. "Egyelőre nagyon élvezem" - jegyezte meg. "Remélem, maradhatok a szezon hátralévő részére is. Ezt akarom, szóval remélhetőleg meg tudjuk szervezni, hogy minden így menjen tovább. Két napja értem ide, de jó volt visszatérni Amerikába 2007 után, amikor még Formula BMW-kkel versenyeztem itt. Olyan pályákat, mint például Road America, tökéletesen ismerek, ugyanis az az egyik kedvenc pályám. Jó lenne, ha lenne rá lehetőségem, hogy ott versenyezzek idén."

A feladat egyszerű: “Úgy állok hozzá ehhez a hétvégéhez, hogy a lehető legtöbbet tudjak tanulni. Figyelembe véve, hogy soha nem vezettem a hétvége előtt ezt az autót, rosszabbra számítottam a teljesítményemmel kapcsolatban. Izgatott voltam, milyen érzés lesz, de nagyon élvezem, és ez most a legfontosabb. A legfontosabb, hogy lépésről lépésre fejlődhessek, ne kövessek el hibát, hanem csak élvezzem a versenyt. A sebesség ezek után jönni fog magától. Nagyon sok körülmény van, ami nehezíti mindenki dolgát, a betonfal, a bukkanók, az eltérő minőségű aszfalt, ezekre is figyelnem kell majd.

Ahogy csapatfőnöke, úgy Gutiérrez is részt venne a szezon oválpályás fordulóin is. "Remélem, lesz lehetőségem legalább egy tesztnapot teljesíteni ezek előtt, hogy ráérezhessek. Nekem ez teljesen új lesz, de nagyon szívesen kipróbálnám. Autóversenyző vagyok, szeretem a kihívásokat, és nagyon várom már."