IndyCar: hatalmas csata után O’Ward sikerével indult a sorozat új korszaka

Az Arrow McLaren versenyzője, Pato O’Ward kibírta az Alex Palou felől érkező nyomást, így végül az ő sikerével zárult a Mid-Ohióban rendezett futam, amely egyben az IndyCar hibrid korszakának nyitányát is jelentette.

Patricio O'Ward, Arrow McLaren Chevrolet, Patricio O'Ward, Arrow McLaren Chevrolet

Fotót készítette: Phillip Abbott / Motorsport Images

Alapvetően furcsa döntésnek nevezhető, hogy a széria szezon közben határozott a hibridek bevezetése mellett, de hosszas tesztelés és megfontolás után már nem akarták halogatni a dolgot, így Mid-Ohio volt az első helyszín, ahol éles körülmények között láthattuk a felturbózott erőforrásokat.

A dolgok azonban nem indultak zökkenőmentesen, hiszen a felvezető körök során jött a sárga zászló, mivel Scott Dixon autója egyszerűen megállt az 5-ös kanyarnál. Mint később kiderült, valami gond adódott a hibrid rendszerrel, ezért a futam előtt a bajnokság harmadik helyén álló pilóta el sem tudott rajtolni. Nagyjából bő 20 kör elteltével tért csak vissza a versenybe némi tesztelés gyanánt.

A pole pozíciót egyébként Palou szerezte meg, de csupán 0,0024 másodperccel O’Ward előtt, így már előzetesen is kemény csatára számíthattunk a két fiatal titán között. A rajtnál Palou magabiztosan jött el, és a mezőnyben sem történtek problémák, mindenki jól viselkedett.

A Chip Ganassi versenyzője ezek után hamar egészen nagy előnyt épített ki magának, míg a 17. helyről induló Josef Newgarden egy korai kiállás mellett döntött, a lágyabb abroncsokat pedig a keményebb Firestone-gumikra váltotta, hátha ezzel előrébb tudja verekedni magát.

A 18. körben Palou előnye már 5,5 másodperc volt O’Warddal szemben, miközben a harmadik helyen érkező David Malukas 12,8 másodperccel volt lemaradva a versenyben vezetőtől. A sérüléséből nemrég visszatérő, a McLarentől korábban kitett versenyző azonban az első kerékcseréje során hibázott, lefulladt az autója, amivel értékes időt veszített, és lényegében ki is szállt a dobogóért vívott harcból.

Palou a 29. körben jött ki először, hogy lágyakra váltson, majd egy körrel később Scott McLaughlin is kiállt. Az első kerékcseréket követően továbbra is a spanyol állt az élen, majd jött O’Ward és McLaughlin, aki a későbbi kiállásával értékes pozíciókat nyert, hiszen megelőzte Hertát, akit pedig már Newgarden követett az alternatív stratégián.

A verseny döntő szakasza lényegében ezt követően jött, hiszen O’Ward a lágyakon nagyon meg tudta közelíteni Palout, és a második bokszkiállások előtt csupán 0,4 másodperc volt a hátránya. A mexikói aztán az 54. körben állt ki másodjára, majd őt egy körrel később Palou követte.

A kétszeres bajnok ugyanakkor elkövetett egy apró hibát a bokszban, hiszen egy rövidke pillanatra ő is lefulladt, ami éppen elég volt ahhoz, hogy a bokszból kijőve O’Ward megelőzze őt. Változás történt tehát az élen, a párost pedig McLaughlin, Marcus Ericsson és Newgarden követte.

Ezek után lényegében egy kemény üldözőverseny alakult ki az élen álló kettős között, hiszen Palou egyre közelebb ért O’Wardhoz, aki azonban stabilan tartotta a vezető helyet. Bár a különbség szinte végig egy másodpercen belül volt, Palou a hajsza során vétett egy-két kisebb hibát, így valódi támadást nem tudott indítani.

Bár az utolsó körökben lekörözött pilóták is nehezítették a mclarenes dolgát, ő nem remegett meg, így a kockás zászlóig már nem változott a sorrend, ami azt jelentette, hogy O’Wardé lett a siker Palou előtt, míg a harmadik pozíció McLaughliné lett, messze lemaradva az élen álló kettőstől.

A futamnak a bajnokság szempontjából is komoly következményei voltak, hiszen azzal, hogy Dixon technikai hiba miatt az utolsó helyen végzett, visszaesett a bajnokságban, miközben Will Powernek sem volt jó versenye. Palou előnye így 48 pontra nőtt Powerrel szemben, míg O’Ward feljött harmadiknak, de az ő hátránya 70 pont, majd jön Dixon 71 pontos lemaradással.

Persze az idény ettől függetlenül még közel sem lefutott, hiszen nyolc verseny van még hátra, melyből hatot oválpályán fognak rendezni, ami mindig garantálja az izgalmakat és a káoszt.