IndyCar: Fantasztikusan mutatkozott be az Alpine F2-es pilótája, O’Wardé a pole

Hihetetlenül szoros időmérőt rendeztek magyar idő szerint szombat hajnalban az IndyCarban: az első öt pilótát kevesebb mint fél tizedmásodperc választotta el egymástól, a leggyorsabb Pato O’Ward volt, a debütáns Christian Lundgaard pedig a negyedik helyen végzett.

Ezen a hétvégén Indianapolisban csap össze az IndyCar mezőnye, ahol egy F2-ből ismert pilóta debütál: az Alpine juniorja, Christian Lundgaard most futotta az első időmérőjét az amerikai sorozatban, és hatalmasat villantva mindössze 28 ezredmásodperccel maradt le a pole-ról.

Az első rajthelyet végül Pato O’Ward szerezte meg hatalmas harcban, ugyanis Will Power, Romain Grosjean, a fent említett Christian Lundgaard és Colton Herta is fél tizedmásodpercen belül volt a McLaren versenyzőjéhez képest.

A pontverseny éllovasa, Alex Palou a hatodik helyről indulhat majd, az előző futam győztese, Marcus Ericsson pedig a 11.-ről. Dixon egyáltalán nem lehet elégedett: a 26. pozícióból rajtolhat majd a bajnokság jelenlegi második helyezettje.

A verseny ma 19 órakor fog rajtolni, az Arena4 a honlapján fogja élőben közvetíteni a szezon 12. IndyCar-futamát.