Bourdais zseniálisan előzött - aztán megbüntették

A tavaly súlyos csípősérülést szenvedő Sébastien Bourdais idén úgy megy az IndyCarban, mintha nyoma sem lenne 2017-es problémáinak. Nyert már futamot is idén, ez az előzése pedig akkor is szemkápráztató, ha végül megbüntették érte.

Sébastien Bourdais, Dale Coyne Racing with Vasser-Sullivan Honda

Art Fleischmann

A Forma-1-hez hasonlóan a 2018-as IndyCar-szezonban is a harmadik versenyt rendezték, a helyszín a versenynaptár talán legszebb pályája, Long Beach volt. A városi pálya sajátosságai, na meg a tény miatt, hogy az IndyCar autók aerodinamikailag jóval egyszerűbbek, mint forma-1-es "unokatestvéreik", még egy ilyen, alapvetően szűk aszfaltcsíkon is rengeteg akciót láthattunk.

A verseny rögtön a rajtnál izgalmasan alakult, miután Graham Rahal megtorpedózta hátulról Simon Pagenaud-t, az esetnek sárga zászló lett a vége, Rahal pedig áthajtásos büntetést kapott.

A verseny csúcspontja kétségtelenül Bourdais nevéhez fűződik, aki a verseny közepén mutatott be egy lélegzetelállító előzést. Bourdais ekkor a mezőny másik nagy veteránjával, Scott Dixonnal harcolt, mellettük pedig ott volt Spencer Pigot is a fekete, #21-es rajtszámú ECR-Hondában, akit le kellett körözni. Hogy a helyzetet bonyolítsa, előttük még ott kolbászolt négyes számmal Matheus Leist is, szintén körhátrányban.

Hol itt a probléma? Bourdais Dixont és Pigotot egyetlen manőverrel kívülről előzte meg, és ha már ott volt, Leistet is lenyomta, és mehetett tovább a dolgára. Maga az előzés igencsak látványos, na meg persze bravúros volt, egyetlen hiba csúszott a számításba - Bourdais a manőver közben ráment a bokszutca kivezető szakaszát határoló sárga vonalra, amit az IndyCar szabályainak értelmében tilos előzésekhez igénybe venni, így a franciának vissza kellett adnia a pozíciót négyszeres bajnok riválisának.

Bourdais versenye nem sokkal később még rosszabbra fordult, ugyanis a fenti videó idején még a második helyért harcolt, később azonban szerencsétlenül fogott ki egy biztonsági autós fázist, valamint Jordan King is megforgatta őt, végül pedig csak tizenharmadikként tudták őt értékelni.

Magát a versenyt egyébként a végig domináló, korábban az F1-ben is megforduló Alexander Rossi szerezte meg, a 85 körből 71-et vezetve. A második Will Power csak megszorongatni tudta a korábbi Indy 500-győztest, így Rossinak megvan a harmadik győzelme a bajnokságban, ráadásul mindhármat különböző pályatípuson szerezte.

Alexander Rossi, Andretti Autosport Honda celebrates in victory lane
A futamgyőztes, Alexander Rossi

Fotó készítője: Scott R LePage / LAT Images

Ahogy arról szó esett, Rossi első győzelme rögtön egy Indy 500 volt, tehát azzal kipipálhatott rögtön egy ovált, majd jött a siker Watkins Glenben, ami egy épített pálya, most, Long Beachen pedig egy városi pályán tudott diadalmaskodni.

Rossi és Power mellett még a fiatal Ed Jones tudott felállni a dobogóra. A bajnokságot is Rossi vezeti két harmadik helyének és mostani győzelmének köszönhetően. Ha valaki pedig esetleg lemaradt volna a versenyről, itt megtekintheti a futam bővített, félórás összefoglalóját: