Indy: Power visszaverte Grosjean támadását a győzelemért, a bajnoki éllovas Palou motorja elfüstölt

Will Power megszerezte az idei első győzelmét a 2021-es IndyCar szezon harmadik látogatásán Indianapolisban, miután a verseny végi sárga zászlók megállították Romain Grosjean támadásait.

Will Power, Team Penske Chevrolet

Michael L. Levitt / Motorsport Images

Power a második helyről rajtolt a szombati versenyen, és az első kiállások alatt át is tudta ugrani az élről rajtoltó Pat O’Wardot, akinek nem jött be, hogy a lágyakon rajtolt, és csak az 5. helyen ért célba.

A második kiállások alatt ugyanis Colton Herta és Romain Grosjean is átugrotta, Power kényelmes, 9 másodperces előnye pedig lassan elkezdett lecsökkenni, miután beragadt James Hinchcliffe mögé, ráadásul az elrontott kiállása miatt még a harmadik kerékcseréjét követően is mögé ért vissza a pályára.

A Power-Herta-Grosjean trióra komoly veszélyt fenyegetett a bajnoki pontversenyt vezető Alex Palou, azonban a spanyol versenye drámai módon ért véget: 17 körrel a leintés előtt elfüstölt a motorja.

Az újraindítás után Power elől végre eltűnt Hinchcliffe, Herta azonban nem tudott támadást indítani, miután Grosjean előzésgomb nélkül is megelőzte. A mezőny hátsó felében az újraindítást követően összeütközött Scott McLaughlin és a májusi győztes, Rinus VeeKaay, ami ismét előidézte a sárga zászlót.

Az újabb újraindítást követően már csak 5 köre lett volna Grosjeannak és Hertának arra, hogy elkapják Powert, aki azonban az elégséges push to pass tartalékjaival az élen tudott maradni, és megszerezte az idei első győzelmét.

Grosjean megismételte az idei legjobb eredményét, és begyűjtötte a második 2. helyét, míg Hertának nagy szüksége volt a 3. helyre a nashville-i hibája után. O’Ward elé még befért Alexander Rossi is.

A negyedik helyről rajtoló, újonc Christian Lundgaard csak a 12. lett, miután a mögévágás nem jött be számára, és sokat veszített azzal, hogy kint maradt a keményebb gumikon, de nem lehet elégedett Scott Dixon sem, aki csak a 17. lett, így nem tudta érdemben csökkenteni a lemaradását Palouhoz képest.

Palou előnye a bajnokságban 50 pontosra növekedett volna a 4. helyéve, így azonban az új második Pat O’Ward csak 21 ponttal van a spanyol mögött, Dixon továbbra is a 3. helyen, 34 pontos lemaradással.