Grosjean dobogóra váltotta a pole-t, új győztest avatott az IndyCar!

Bár Romain Grosjean nem tudta győzelemre váltani a pole-pozícióját, így is új győztest avatott az IndyCar: a holland Rinus VeeKay nyerte az Indianapolis GP-t, Grosjean pedig a második helyen ért célba.

Rinus VeeKay, Ed Carpenter Racing Chevrolet

Fotót készítette: Barry Cantrell / Motorsport Images

Az IndyCar indianapolisi futamán a Forma-1-ből távozó Romain Grosjean indulhatott az élről, mögötte pedig Newgarden és Harvey következett. Grosjean jól kapta el a repülőrajtot, Harvey pedig kihasználta a lehetőséget, és feljött a második helyre Newgarden megelőzésével. Daly peches volt, alig pár méter után félreállt, mert több kocsival is összeért.

Grosjean sokáig vezetett, és tovább is maradt kint a pályán, mint a legtöbb pilóta, azonban meleg pillanatokat élhetett át: a szintén ex-F1-es Szató Takuma visszavette a körét Grosjeantól, eközben pedig kicsit össze is értek egymással.

Grosjean a kiállása teljesítése után közvetlenül a 7. pozícióból rajtoló és kiváló versenyt futó VeeKay elé jött vissza, a 20 éves holland viszont egy remek manőverrel megelőzte a franciát, majd amikor a következő kiállásra jött ki a francia, már kényelmes előnye volt VeeKaynek.

Amikor már csak 25 kör volt hátra a versenyből, kicsit cseperegni kezdett az eső, de ez sem változtatott sok mindenen az élmezőnyben, és végül VeeKay győzött Grosjean és Palou előtt, a további sorrend pedig Newgarden, Rahal, Pagenaud, Rossi, McLaughlin, Dixon, Ericsson.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Netherlands Rinus van Kalmthout United States Ed Carpenter Racing 85 1:47'08.577     116.096
2 France Romain Grosjean Dale Coyne Racing with RWR 85 1:47'13.528 4.951 4.951 116.007
3 Spain Alex Palou United States Chip Ganassi Racing 85 1:47'23.649 15.072 10.121 115.825

Hamilton nem szimulátorozik, pályabejárásra sem tart igényt…

Előző cikk Hosszabbított az Andrettivel az IndyCar legnagyobb tehetségének tartott Herta
Következő cikk Óriási káoszba torkollott az FIA gokart Európa bajnokságának rajtja