Mick Schumacher-győzelem Bahreinben, az F1-es versenypályán

Michael Schumacher fia folytatja a menetelést, és most Bahreinben, az F1-es pályán tudott nyerni.

Mick Schumacher, Prema Power Team
Podio Gara 1: il secondo classificato Marcos Siebert, Jenzer Motorsport, il vincitore Mick Schumacher, Prema Powerteam, il terzo classificato Raul Guzman Marchina, DR Formula
Partenza: Mick Schumacher, Prema Powerteam al comando

Idén Mick az olasz és a német F4-ben versenyzett. Az olaszországi sorozatban minden esélye megvolt arra, hogy bajnok legyen, de az utolsó előtti hétvégéje katasztrofálisan alakult, és végül lemaradt a címről. Plusz ne feledkezzünk meg arról a tényről sem, hogy egy hétvégét kihagyott az idény során.

A német F4-ben már nehezebb volt a dolga, de ott is a végéig harcban volt a címért, amit végül a legjobb barátja, Joey Mawson szerzett meg. Valószínűleg mindketten az F3-ban folytatják tovább 2017-ben.

Ezen a héten Schumacher az MRF Challenge mezőnyében indul Bahreinben, ahol ezelőtt még nem versenyzett. A második futamot az első sorból kezdhette meg az újonc Felipe Drugovich mellől, aki a pole-ból várhatta a versenyt.

Mick Schumacher

Mick szokásához híven nagyon jól kapta el a rajtot és már az 1-es kanyarba behajtván átvette a vezetést. Nem sokkal később Harrison Newey, Adrian Newey fia és a már említett Mawson is megérkezett.

Ezen idő alatt a német versenyző kényelmes előnyt épített ki magának, majd Mawson megindult a riválisa után. Mick azonban nagyon ügyesen tartotta a különbséget és 1,8 másodperccel Mawson előtt megszerezte az első győzelmét a bajnokságban.

A harmadik helyért sokkal nagyobb csata alakult ki Aron és Newey között. A két pilótát csak 0.016 másodperc választotta el az utolsó körben a leintéskor. Az észt egy hajszállal zúzta be az F3-as riválisát, megszerezvén a dobogó legalsó fokát.