Óriási hátrányba került Alonso csapata Daytonában

Úgy tűnik, Fernando Alonsót üldözi a sors a technikai hibákkal, bár most nem a motorral volt gond az autójában.

#23 United Autosports Ligier LMP2, P: Phil Hanson, Lando Norris, Fernando Alonso pit stop

Scott R LePage / Motorsport Images

A kétszeres spanyol világbajnok is részt vesz az idei 24 órás futamon Daytonában. Az F1-es versenyző a United Autosports Ligier versenygépével debütált. A 23-as rajtszámú autót Lando Norris, és Phil Hanson vezeti még a legendás viadalon.

A csapat a 6. helyen állt, amikor Hanson defektet kapott, és az autó megsérült. Ezzel a gárda négy kört veszített, majd jött Alonso, akinek az esti versenyzés közben egy igen jó etapot sikerült összeraknia. Fernando elmondta, az autó sokkal jobban érezte magát, mint azelőtt, és ennek köszönhetően két kört le is faragtak a hátrányukból.

Nem sokkal később következett az újabb probléma. A fékezési gondok miatt újra ki kellett állniuk, de a szerelés ezúttal sokkal több időt vett igénybe. Noha a szerelők minden tőlük telhetőt megtettek, rengeteg pozíciót veszítettek. Összesen 26 plusz kör került a nevük mellé.

Alonso hozzátette, nagyon sajnálja a helyzetet, de eltökélt, és a végsőkig, az utolsó körig küzdeni fognak. Ebben a pillanatban 12 óra van még hátra a futamból, tehát sok minden történhet a hátralévő fél napban.

Előző cikk Zak Brown nem számol Alonsóék győzelmével Daytonában
Következő cikk Daytona 24: Cadillac-győzelem, Alonsóék a kategória 13. helyén zártak