Információk a tesztről

Alonsóék top 10-en kívül a daytonai előkvalifikáción

A nemrég még az F1-ben is szereplő Felipe Nasr volt a leggyorsabb a daytonai teszt, vagyis a ROAR előkvalifikációján, amelynek alapján kiosztják a garázsokat és a bokszutcai helyeket a versenyre.

#31 Action Express Racing Cadillac DPi: Eric Curran, Mike Conway, Stuart Middleton

Art Fleischmann

Dane Cameron, Team Penske
#44 Magnus Racing Audi R8 LMS GT3: John Potter, Andy Lally, Andrew Davis, Markus Winkelhock
#11 GRT Grasser Racing Team Lamborghini Huracan GT3: Rolf Ineichen, Mirko Bortolotti, Franck Perera,
#86 Michael Shank Racing Acura NSX: Katherine Legge, Alvaro Parente, Trent Hindman, A.J. Allmendinge
#5 Action Express Racing Cadillac DPi, P: Joao Barbosa, Christian Fittipaldi, Filipe Albuquerque
Fernando Alonso, United Autosports

Fontos megjegyezni, hogy ez még mindig csak egy előkvalifikáció, vagyis az itt elért eredmény nem befolyásolja a január 27-28-án rendezendő verseny tényleges rajtrácsát, viszont jó iránymutatás lehet az erőviszonyokat illetően. Ha pedig erőviszonyok: a Cadillac nagyon erős, ugyanis az első négy helyet egyaránt a márka versenyzői szerezték meg.

A #31-es rajtszámú autóban Felipe Nasr az utolsó másodpercekben futott egy 1:35.806-os időt, ezzel az első olyan versenyző lett, aki 1:36-on belüli időt tudott futni az idei verseny bármely programjának keretében. Előnye az eddigi különbségeket tekintve kifejezetten nagy, ugyanis a másodikként záró Tristan Vautier lemaradása 231 ezred volt. A harmadik helyet Filipe Albuquerque, a negyediket pedig Renger van der Zande szerezte meg, már 675 ezreddel lassabb körrel.

A "best of the rest", vagyis a nem cadillac-kel versenyők legjobbja a két Penske-Acura volt az ötödik-hatodik helyen, mögöttük jön a legjobb nissanos Pipo Derani, +1.439 másodperccel. Harry Tincknell lett a nyolcadik Mazdájával. A top 10-et az orecás Alex Brundle, valamint Simon Trummer tette teljessé, ezt a legjobb tíz helyezettet pedig 1,517 másodperc választja el egymástól.

A húsz prototípus közül a #23-as rajtszámú United Autosport-gép a tizenkettedik helyet szerezte meg 1:37.515-tel, ezt a kört Alonso futotta, és az autó eddigi leggyorsabb köre.

GT Le Mans

A kategória legjobbja a Chip Ganassi Racing Fordjával Joey Hand volt, aki 5 perccel a zárás előtt futotta meg a legjobb időt 1:43.610-zel. A második helyet sokáig a csapattárs Ryan Briscoe birtokolta, a végén azonban Oliver Gavin szétválasztotta őket Chevrolet Corvette-jével, mindössze 3 századdal lemaradva Handtől. A negyedik helyen Earl Bamber zárt a Porschéval, megelőzve egy másik Corvette-et, Antonio Garcíával a volánjánál. Az ötödik Alessandro Pier Guidi lett, őt a két új BMW M8 követi Alexander Simsszel és John Edwardsszal.

GT Daytona

A GTD legjobbja Mirko Bortolotti volt a #11-es Lamborghini Huracánban 1:47.374-gyel, a végén pedig még majdnem javítani is tudott ezen, az első két szektorral meg is volt, a harmadik viszont már nem sikerült ilyen jól. A második Andy Lally lett 0,062 másodperces lemaradásban, a harmadik pedig Pat Long 1:47.481 lett.

A negyedik Álvaro Parente, az ötödik Ryan Eversley, a hatodik Jack Hawksworth lett egy rendkívül szoros edzésen, ugyanis a kategória első tizennyolc helyezettjét 1 másodperc választotta el mindössze egymástól.