Hatodik helyen zárták Alonsóék az első tesztet a ROAR-on

Megvolt Fernando Alonso bemutatkozása Daytonában, már véget is ért az első teszt az ovál-road vegyes vonalvezetésen, amelyen a Cadillacek domináltak.

Fernando Alonso, United Autosports
Lando Norris, United Autosports, Fernando Alonso, United Autosports, Zak Brown
Lando Norris, United Autosports
Phil Hanson, Lando Norris, Fernando Alonso, Will Owen, Hugo de Sadeleer, Bruno Senna, United Autospo

Azt az autót, amelyet Alonso már vezethetett egy privát teszten a Ciudad del Motor de Aragónban még novemberben, most, Daytonában harmadikként kapta meg öt kör erejéig a 75 perces gyakorlás végén csapattársai, Phil Hanson és Lando Norris után. Alonso legjobb ideje 1:39.604 volt, ami így egy bő másodperccel maradt el Lando Norris 1:38.170-es körétől.

Az előbb említett Norris-kör egyébként a hatodik helyre volt elég összetettben a #23-as United Autosports Ligier-t vezető triónak. A legjobb időt az #5-ös Cadillacben Joao Barbosa érte el 1:37.266-tal, ami 262 ezredmásodperccel volt jobb a Wayne Taylor Racing autóját (szintén Cadillac) terelgető Renger van der Zande körénél.

A harmadikTristan Vautier a negyedik Felipe de Oliveira lett, így a Cadillacet hajtó csapatok kisajátították az első négy helyet. A legjobb olyan versenyző, aki nem ezt a márkát képviseli, Colin Braun volt a CORE Autosport Orecájával, az ő hátránya 775 ezred.

A Team Penske Acurájával Juan Pablo Montoya hátránya már tekintélyes, valamivel több, mint másfél másodperc volt, a testvérautóban Ricky Taylor pedig tizennegyedik lett, megelőzve Alonsóék testvérautóját, a #32-es UA-Ligier-t Paul di Restával.

A GTLM kategóriában a Ganassi Fordjai voltak a legjobbak, Richard Westbrook zárt az élen 1:44.095-tel, megelőzve Dirk Müller. A harmadik a Risi Competizione Ferrari 488 GTE-jével Alessandro Pier Guidi lett.