Guerrieri nyert szombaton, Michelisz pontot mentett

Esteban Guerrieri nyerte az első futamot a 2019-es WTCR-szezonban, akit Thed Björk és Jean-Karl Vernay kísért be a második és harmadik helyen, de utóbbi büntetés miatt bukta a dobogót, így Nestor Girolami állhatott fel helyette az emelvényre.

Esteban Guerrieri, ALL-INKL.COM Münnich Motorsport Honda Civic Type R TCR

WTCR

Az első sorból Guerrieri és Björk rajtolhatott Marrakeshben, ugyanis Mullert visszasorolták az utolsó, azaz 26. helyre, miután motort kellett cserélni a Lynk & Co 03-ban. Michelisz a 11., Tassi a 25. rajtkockából rugaszkodhatott el az évadnyitón.

A rajtnál Björk szorongatta Guerrierit, de az argentin fogta az első helyet, mögöttük Priaulx és Vernay jött el harmadik és negyedik helyen. Bennani és Coronel rögtön az első kör végén a boxba hajtott, előbbi defekt, utóbbi egy kicsúszást követően. Michelisz a 10. helyen haladt a verseny első fázisában, tehát egyet lépett előre, Tassi a 22. pozícióban rótta a köröket.

Vernay érintőre vette Priaulx-t, aminek egy előzés lett a vége, de a brit kikerült a pályáról a megmozdulás következtében, több helyet is veszített: Guerrieri, Björk, Vernay, Girolami, Tarquini és Priaulx volt a sorrend az első hatban, nyolc körrel a kezdés után.

A 11. körben Azcona adott egyet Michelisznek az 1-es kanyarban, megcsúsztatva a Hyundait, így Ceccon és Catsburg is megelőzte a magyart, aki a 12. helyre esett vissza. Azcona Cuprája sérült az ütközés révén, de folytatni tudta a versenyt, ugyanakkor a stewardok jelezték, vetnek egy pillantást az incidensre – majd 5 másodperc időbüntetést róttak ki neki.

Két körrel a vége előtt Tassi elhagyta a pályát, koccolta a Honda eleje a gumifalat, de folytatni tudta a futamot.

A leintésig nem változott a helyzet, vagyis:

Guerrieri, Björk, Girolami, Tarquini, Priaulx, Monteiro, Vernay, Ehrlacher, Ceccon, és Catsburg az első tíz sorrendje. Michelisz a 11., Tassi a 19. helyen látta meg a kockás zászlót.

Előző cikk Guerrieri a pole-ban, Michelisz a 12. helyet szerezte meg az első időmérőn
Következő cikk Sporttörténelmi pillanat: Szabó Krisztián negyedik hellyel debütált a WRX-ben