TCR Europe: Tassi nyert, Michelisz harmadik lett Barcelonában

Tassi Attila nyerte a TCR Europe 2018-as szezonjának utolsó előtti versenyét, Michelisz Norbert harmadik helye révén pedig két magyar állhatott fel a dobogóra. A bajnokság még mindig nyitott, vasárnap dől el a cím sorsa - négyen vannak versenyben, de Mikel Azcona előnye elég meggyőző.

Attila Tassi, Hell Energy Racing with KCMG Honda Civic Type R TCR

Fotót készítette: TCR media

A szombati futamon Tassi foglalta el az első rajtkockát, mellőle csapattársa, Files rajtolt a második helyről. A bajnoki éllovas Azcona a harmadik pozíciót csípte el az időmérőn, Borkovic a negyedik, Michelisz az ötödik helyről vágott neki a futamnak.Nagy a nyolcadik lett az időmérőn, de a hetedik helyről rajtolt - soha rosszabb fejleményt.

A rajtnál Tassi és Files simán fogta az első két helyet, Borkovic feljött a harmadik pozícióba. A mezőny egyetlen kört sem tett meg, de máris be kellett rendelni a biztonsági autót, mert a 111-es rajtszámú Cupra a rajtrácson ragadt a rajtot követően. Tassi, Files, Borkovic, Azcona és Michelisz volt az első öt sorrendje az SC mögött, Nagy a hetedik helyen körözgetett Suttont követve. Ketten is elvéreztek a futam elején, Abreu sem bírta sokáig, ezzel 30 fősre csökkent a mezőny a 23 perc plusz 1 körös futamon.

15 perccel a leintés előtt rerajt volt, az élen senki sem bántotta a másikat, fogták a pozíciójukat a versenyzők. Tassi picit meglógott az élen csapattársa elől, míg Nagy bukott egy helyet, Vernay elment mellette a célegyenesben a hatodik körben, így visszacsúszott a nyolcadik helyre a M1RA versenyzője. Tassi előnye egyre nagyobb lett, 1.8 másodperc magasságában járt a hetedik körben, mialatt csapattársát Borkovic nézegette hátulról.

A nyolcadik körben Files három helyet is bukott az első két kanyarban, majd mások is elmentek mellette: Tassi, Borkovic, Michelisz volt az első három sorrendje, Sutton és Azcona az első ötben a 9. kör megkezdésekor. Files egészen a 13. helyre csúszott vissza, majd feladata a versenyt, kiállt a boxba, már csak 24-en voltak a pályán.

Az utolsó körre Tassi, Borkovic, Michelisz sorrendben ment el az első három, az éllovas előnye 2 másodperc felett volt. Sutton a negyedik, Azcona az ötödik, Vernay a hatodik, Nagy a hetedik helyen voltak, és nem is változott a sorrend a befutóra, így Tassi idei második győzelmét aratta a szériában.

„Hihetetlen. Sosem történt még ilyen velem korábban. Rögtön tegnap, az elején remek volt a kocsi és a tempónk, sokat fejlődtünk az egyes edzéseken, az időmérőn is, amikor már a Q1-ben megvolt az első hely. Ez volt az első pole-om túraautóval, majd elsőként értem célba – lenyűgöző, leírhatatlan. A szezon első fele nem volt valami szerencsés, de szerencsére a másodikban minden jóra fordult”- mondta a 19 éves versenyző.

TOP 10 a szombati futamon: Tassi, Borkovic, Michelisz, Sutton, Azcona, Vernay, Nagy, Richard, Briché, Barr.

A bajnokság állása: Azcona 177 pont, Borkovic 154 pont, Tassi 153 pont, Vernay 153 pont, Nagy 120 pont.

Előző cikk Tassi: első a csapatbajnokság, nem fogunk harcolni Files-szal