Óriási magyar siker: Hideg Ádám 2. lett a Gokart-világbajnokságon!

A tegnapi nap folyamán rendezték az FIA Gokart-világbajnokság döntőit, ahol Junior kategóriában Hideg Ádám a 2. lett, és Molnár Martin is a legjobb 10 között végzett.

306596598_743879633475876_4075019326789000216_n

Történelmi sikert aratott vasárnap Hideg Ádám azzal, hogy az FIA Gokart-világbajnokságon Junior kategóriában a második helyen végzett, ami minden idők legjobb magyar eredménye a világbajnokságok történetében.

Remekül teljesített Molnár Martin is, aki szintén a Junior kategóriában indult, és a 111 nevezőből álló mezőnyben a nyolcadik lett. Rajtuk kívül még Krózser Menyhért volt ott a Sarnóban megrendezett viadalon, ő az OK kategóriában a 20. lett a 97 nevezőből.

A 14 éves, a HUMDA támogatását élvező Hideg Ádám ezt a sikert a Sodi Racing színeiben érte el, szeptember elején pedig lehetősége volt Forma-4-es autó tesztelésére is. Mindhárom versenyző további pályafutásához nagyon sok sikert kívánunk!

Kép: Facebook // Hideg Rally Team

„Alonso pénzzel teli borítékokat osztott a McLarennél...”

Előző cikk F3: A piros zászló szúrt ki a Ferrari-junior bajnokesélyessel, Montoya 7. lett az időmérőn!