Guerrieri nyerte a második futamot, Michelisz 7. lett

Magyar szempontból nem a legjobban alakult a második verseny, miközben Michelisz Norbertet a 7. helyen intették le a WTCR holland versenyhétvégéjének második futamán.

Pole sitter Esteban Guerrieri, ALL-INKL.COM Münnich Motorsport Honda Civic Type R TCR

WTCR

A második zandvoorti futamon 14 körük volt a versenyzőknek arra, hogy a lehető legjobb helyen érjenek célba. A kevésbé eseménydús futamot végül az argentin Guerrieri nyerte meg a Hondával, közvetlen Leuchter előtt. A győztes Hondát két VW követte, hiszen Kristoffersson lett a harmadik. Az első ötben még Catsburg és Azcona volt ott.

A befutó mondhatni szoros volt, mivel az argentin és a német versenyzőt az élen mindössze 0.263 másodperc választotta el egymástól.  A VW svéd versenyzője is még 1 másodpercen belül (0.711) tudott maradni. Catsburg és Azcona már 1.6 és 2 másodpercre volt a győztestől. A legjobb kört Leuchter futotta meg egy 1:47.077-es idővel.

A TOP-5 után közvetlen Farfus nevét találjuk. A Hyundai-géppel versenyző brazil 2.4 másodperces hátránnyal ért célba, majd jött Michelisz, de a magyar kiválóságunk már 5.3 másodpercet kapott, és nem volt reális esélye arra, hogy felálljon a dobogóra. Norbi ezzel Ehrlachert és Müllert utasította maga mögé. A TOP-10 utolsó helyét pedig Girolami szerezte meg, aki Müllerrel és Huffal csatázott.

A mezőny második felében találjuk Björköt, Tarquinit, Panist, Vernayt és Bennaninit is. A veteránok közül Monteiro csak a 23., Coronel pedig a 24. lett. Ma Qing Hua sem lehet túlzottan boldog ezzel a 25. helyével, addig Tassi Attilát kör nélkül a 26. helyre pozícionálták. Sajnos a fiatal magyar versenyző rajtbalesetet szenvedett, és nem sokkal ezután a biztonsági autó is behajtott a pályára.

A harmadik futamot ma délután rendezik meg, amiről a hu.motorsport.com szintén be fog számolni.