FIA CEZ - beszámoló a szezonnyitó második napjáról

A WTCR túraautó-világkupa magyarországi futamának betétversenyeiként rendezték meg a Hungaroringen az FIA Közép-Európai Zóna Bajnokság és a Magyar Autós Gyorsasági Országos Bajnokság idei első küzdelmeit.

FIA CEZ - szezonnyitó

Swift Cup Europe

Magabiztos osztrák győzelem a Swift Kupában

A harmadik helyről elrajtoló osztrák Christoph Zellhofer a második körben átvette a vezetést és magabiztosan meg is őrizte az utolsó, tizenegyedik körig. A második helyet a negyedik körtől Lengyel Ádám tartotta, de őt is elérte a végzet, az utolsó körben a lengyel Jan Antoszewski elvette tőle az ezüstöt. A negyedik helyre az osztrák Günther Wiesmeier, az ötödikre pedig Molnár Bendegúz futott be.

Eredmények:

1. Christoph ZELLHOFER    Suzuki Team Austria                                                   27:08.697 perc
  2. Jan ANTOSZEWSKI          GFS Motorsport Egyesület                                         + 2.343 mp
  3. LENGYEL Ádám                GFS Motorsport Egyesület                                         + 2.764 mp
  4. Günther WIESMEIER       Team Wimmerwerk MS                                              +3.132 mp
  5. Molnár Bendegúz         GFS Motorsport Egyesület                                         + 4.803 mp

Touring Cars +2000 ccm

Szerencsével az élre

A nagy túraautók második futamában a cseh Richard Chlad jr. ismét verhetetlen volt, a hatodik körben átvette a vezetést honfitársától, Josef Zárubától, és elsőként haladt át a tizenhárom körös verseny végén a célvonalon. Záruba a tizenkettedik körben kénytelen volt előre engedni a lengyel Marcin Jedlinsnkit, és megelégedni a harmadik hellyel. Lekeny Márk a tizenharmadik lett, Bódis Kálmán pedig az tizenötödik helyre érkezett be. Az F-3,5 kategóriát ezen a futamon Jedlóczky L. Márk nyerte.

Így nézett ki az eredmény a futam leintésekor, de mivel Chlad öt másodperces büntetést kapott, a végeredmény módosult, és Marcin Jedlinski lett a futam győztese.

Eredmények:

1. Marcin JEDLINSKI            Olimp Racing                    Audi R8 LMS GT3              26:08.214 perc
  2. Jozef ZÁRUBA                   Micánek Motorsport       Lamborghini Huracan S  +1.619mp
  3. Richard CHLAD Jr.            K+K Racing Team             Audi R8 LMS GT3              +2.800 mp
  4. Jakub KNOLL                     Senkyr Motorsport          BMW M6 GT3                   +5.419 mp
  5. Miro KONOPKA                ARC Bratislava                  Lamborghini Huracan     + 5.742 mp

Nyilatkozatok:

Jedlóczky L. Márk: „Nem volt mindig felhőtlen ez a hétvége, mert kedden reggel érkezett meg a kocsi, és pénteken reggel lett kész. Sajnos a kollektív tesztre nem tudtam menni, ezt nagyon sajnáltam. Az első futamon sajnos szétment a kocsink, az aksi lemerült, és tönkretette a generátort. Ezen kívül nagyon tetszett nekem a hétvége, tesztnek jöttünk ide – a magyar bajnoki megvan. A mai nap szuper volt, megvolt a tempónk is hozzá, így készülünk az Európa-bajnokságra.”

Formula cars/ Formulaautók

A Formulaautók második versenyén a pole pozícióból induló Alessandro Bracalente megtartotta vezető helyét, sőt, a leggyorsabb köridővel be is biztosította azt. A tegnapi eseménydús nap után a mai igencsak kiszámíthatóan alakult, hiszen a kialakult sorrend körről-körre sem változott. Az egyeduralkodó olaszok – Bracalente, Cola, Benalli, Perego és Rasero – után egy szerb versenyző, majd a magyar bajnok, Magyar János érkezett a célba a hatodik és hetedik helyen.

Eredmények:

1. BRACALENTE Alessandro            Pave Motorsport            Dallara 312 VW                25:19.079
  2. COLA Andrea                                   Monolite Racing              Dallara 312 Mercedes     + 8.204
  3. BENALLI Andrea                             Puresport                           Dallara Formula 3            +21.790
  4. PEREGO Ricardo                             Twista Italia                      Dallara F308                      + 22.959
  5. RASERO Dino Lorenzo                   Puresport                           Dallara 310 VW                +31.232

Touring Cars -2000ccm + Lotus Cup Eastern Europe + Business VIP Kup

Krejcí duplázott

A „kistúrások” ismét gördülő rajttal indították a futamot. Az elsőkéntinduló Petr Mandelíknek most sem volt könnyű dolga, hiszen legnagyobb riválisa, Petr Krejcí gyorsan az élre tört nem hagyva sok lehetőséget riválisainak, sőt, előnyét körről-körre egyre csak növelte. A dobogó többi pozíciója is biztos „bérlőre” talált Lekeny György és Balogh György személyében. Az utóbbi versenyzőnek azonban a verseny elején meg kellett küzdenie Gerencsér Dáviddal.