BZ Racing: két serleg és tapasztalatgyűjtés a szezonnyitón

A tanulásról és az összeszokásról is szólt a Swift Cup Europe szezonnyitója a Hungaroringen a BZ Racing számára, de Vincze Ádám révén két dobogós eredmény is szépíti az összképet.

BZ Racing - Hungaroring

Fotót készítette: Motorsport Hungary

Swift Cup - Europe
Swift Cup Europe

Harmincfős mezőny jött össze a Swift Cup Europe hungaroringi szezonnyitójára, amiben magyar és osztrák nemzetiségű versenyzők egyaránt rajthoz álltak. A BZ Racing három autóval indul idén: Vincze Ádám az 572-es kocsit, Nagy Benjámin az 521-es autót, míg Jerkó Patrik az 587-es Swiftet hajtja a felállásban.

Pénteken az időmérővel kezdődött a menetrend, amin egymás mögött sorakozott fel Vincze és Nagy a 14. és 15. idők révén, míg Patrik a 25. időt érte el, nem igazán talált rá a megfelelő beállításokra, „egyszerűen nem tudott elég gyorsan menni a kocsival”.

Szombaton bekopogtatott a technika ördöge: Benjámin nem tudott rajthoz állni, megmakacsolta magát a Swift, mely inkább a csapat sátrában töltötte a napot. Patrik rosszul kapta el a rajtot, ezzel veszített pár pozíciót, végül a 25. helyen zárta a versenyt, visszaszerezve a rajtnál elbukott helyeket. Ádám párharcokban bővelkedő futamot tudhatott maga mögött: a tapasztalatszerzésnek is kiváló versenyen a 12. helyen végzett, ami a junior kiírásban egy harmadik, azaz dobogós eredménnyel ért fel.

Ádám elmondta, „a versenyen minden jól működött, a súlyozás is jól lett eltalálva, nem panaszkodhatott az autóra”. „Magamra sem panaszkodom, tetszett a verseny, de természetesen előrébb is lehetett volna végezni. A Mansellben megelőztem az egyik osztrák srácot, aki utána a poros íven akart visszajönni, de megléptem tőle – nem is értem, mit akart ott. Jó volt, élveztem a dolgot. Kezdésnek tényleg nagyon jó volt”- mondta végül, majd vasárnap összetettben egy kilencedik hellyel, a juniorok között pedig ezüsttel zárta a hétvégét. (A 12. helyről rajtolva, ugyanis csak az első nyolc esetében van fordított sorrend a második versenyen.)

Patrik a 19. helyen zárta a vasárnapi versenyt, hat helyet javítva rajtpozíciójához képest. Benjámin az utolsó helyről rajtolt vasárnap, egészen a 21. helyig lépkedett előre pár kör alatt, de a harmadik körben feladni kényszerült a futamot.