Wéber és Szujó is szinkronhang lesz
A világ egyik legtapasztaltabb
Szujó elnézést kért az M4 Sporttól
Budapestet is az otthonának érzi...

A Formula Renault Európa-kupában folytatja versenyzői pályafutását a 19 éves Tóth László, aki a tavaly novemberben rendezett római Motorsport Games elnevezésű "autósport olimpián" a magyar csapat legjobb eredményeit érte el a Forma-4-es viadalokon.

Hamarosan megjelenik a Drive to Survive második évada a Netflixen, amely magyar szinkronnal is elérhető lesz, ráadásul két olyan személy szinkronhang is lesz, akiket már ismerünk a Forma-1 világából: Szujó Zoltán és Wéber Gábor.

Életreszóló élményekkel, rengeteg tapasztalattal, és egy aprócska, de annál értékesebb díjjal jött haza Lappföldről Vogel Adrienn. A magyar autóversenyzőnő a világ egyik legtapasztaltabb ralipilótája, Armin Schwarz akadémiáján, a sarkkör közelében készült idei raliszezonjára, és ha már ott volt, egy házi versenyt is megnyert.

Szujó Zoltán, a korábbi F1-es kommentátor az M4 Sport reggeli Sporthíradójának vendége volt, amelyben elnézést kért azoktól, akiket megbántott. Szujó a magyarországi autó-motorsport fejlesztési stratégia megalkotásában kap szerepet.

Szerdán Tel Avivban jelentette be a Williams, hogy Roy Nissany lesz a tesztpilótájuk 2020-ban. A 25 éves versenyző elmondta, hazai futamnak tekinti a mogyoródi versenyeket, és ha tehetné, magyar zászlót is festene az autójára az izraeli mellé.

Tim Gábor negyedik győzelme: szép munka

Tim Gábor 2010 óta áll rajthoz az év utolsó versenyén a Szilveszter Rallye-n. 2016-ban nyert először a Hungaroringen, majd 2017-ben és 2018-ban is győzött, idén pedig sorozatban negyedszer hozta el a kategória elsőnek járó trófeát.

Michelisz az ösztöneire hallgatva nyerte meg a bajnokságot

Michelisz Norbert szerint élete eddigi legstresszesebb versenye volt a malajziai hétvége, amelyen megnyerte a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonját, és ezzel a magyar autósport történetének legnagyobb sikerét érte el.

Így ünnepelte Michelisz a bajnoki címét (képek)

Vasárnap Michelisz Norbert lett a WTCR 2019-es bajnoka, a galériánkban pedig megtekinthető, hogyan ünnepelt a magyar versenyző a drámai szezonzáró verseny után.

Michelisz Norbert még a célba érés után sem fogta fel, mi történt

Michelisz Norbert, a WTCR 2019-es világbajnoka futam utáni nyilatkozatában elmondta, nagyon nehéz hétvégén vannak túl, megköszönte mindenkinek a támogatást, és egy kis idő még kell, hogy fel tudja dolgozni bajnoki címét.

BRÉKING! Michelisz Norbert a WTCR 2019-es győztese!!!

A Hyundai magyar versenyzője egy ötödik hellyel biztosította be bajnoki címét, miután Esteban Guerrieri egy hatalmas csata után hűtőhiba, és több boxkiállás után lecsúszott a pontszerző helyekről,

Guerrieri nyerte a második futamot Sepangban, Michelisz kicsúszás után nyolcadik

Michelisz Norbert a rajt előtt leszakadó eső miatt az első körben kicsúszott, majd a káosz miatti piros zászló utáni hosszú szünetet követően a nyolcadik helyre zárkózott fel, tíz pont az előnye a bajnokságban.

Michelisz a nehéz körülmények miatt külön örül a győzelemnek

Michelisz Norbert a WTCR szezonzárójának első futamán aratott győzelme után elmondta, a változékony körülmények miatt kicsit feszült volt, hogy az esős gumikat választók feljöhetnek rá.

Magabiztos rajt-cél győzelemmel Michelisz Norbert egy lépéssel közelebb a WTCR bajnoki címéhez!

A WTCR-bajnokság záró hétvégéjének első versenyén Michelisz Norbert magabiztosan nyert, riválisa, Esteban Guerrieri 4. lett, így a magyar pilóta előnye 27 pontra nőtt a világbajnokságban.

Itt lehet nézni Michelisz WTCR-bajnoki döntőjét!

Nagy lehetőség áll Michelisz Norbert előtt, aki 15 pontos előnnyel kezdheti meg a WTCR naptárának utolsó napját, de még három verseny hátra van. A cikkből kiderül, mikor és hol lehet követni a malajziai bajnoki döntőt.

Így lehet bajnok Michelisz Szepangban - forgatókönyvek a szuperdöntő előtt

Hétvégén rendezik a WTCR szuperdöntőjét, amelyben még négy versenyző küzd a bajnoki címért, köztük Michelisz Norbert, aki vezeti a tabellát az utolsó három futam előtt.

Bessenyey Zoltán, és Szabó Krisztián az Extreme E versenyen!

Újabb nevezők névsorát közölte az Extreme E, melyben a számos világbajnok között két magyar pilóta neve is felbukkant; a HELL-szponzorált Bessenyey Zoltán, és Szabó Krisztián rallycross versenyző képviselheti hazánkat a klímaváltozás ellen fellépő, különleges off-road versenyen.

Így áll Michelisz a nagy WTCR-finálé előtt

Michelisz Norbert az első helyről várhatja a nagy finálét a WTCR-ben Sepangban. Szurkoljunk együtt Norbinak, aki bajnok lehet.

Michelisz vezeti a bajnokságot az utolsó versenyhétvége előtt, Muller megérkezett

Michelisz Norbert a WTCR makaói hétvégéjének második és harmadik futamán nem tudott ott lenni a legjobbak között, de így is vezeti a bajnokságot az argentin riválisa mögött, miközben Yvan Muller beszállt a játékba.

Muller nyert Makaóban, Michelisz vezeti a bajnokságot

Yvan Muller nyerte meg a makaói hétvége első futamát a WTCR-ben Michelisz Norbert előtt, aki átvette a vezetést a bajnokságban. A dobogó harmadik fokára Kevin Ceccon állhatott fel. Esteban Guerrieri nullázott, így Michelisz előnye már közel 20 pont.

Az MNASZ elnöke is büszke a magyar csapat részvételére

A Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) elnöke büszke arra, hogy a magyar válogatott is részt tudott venni az első alkalommal megrendezett "autósport-olimpián", a Róma közelében elhelyezkedő Vallelunga versenypályán lebonyolított Motorsport Games-en.

Báder Benjamin 10. a szimulátorosok versenyében Olaszországban

Báder Benjámin tizedik lett a szimulátorosok döntőjében a Róma mellett elhelyezkedő Vallelunga versenypályán zajló Motorsport Games szombati napján.

Remekel a magyar versenyzői válogatott, Báder is az élmenők között Olaszországban

Szántó Zoltán a péntek esti kvalifikáción a legjobb 16 közé jutott driftben, míg Tóth László mindkét szabadedzésen harmadik lett a Formula-4-esek mezőnyében a Róma melletti Vallelunga versenypályán zajló Motorsport Games-en.

Nehéz hétvégét zárt Tassi Attila Szuzukában

A HELL-KCMG Hondás csapat „otthonába”, Japánba látogatott a WTCR mezőnye a hétvégén, ahol számos izgalmas percet okoztak a versenyzők a nézőknek a pénteki esőáztatta pályán és az azt követő futamokon. Erős kezdés után Tassi Attilának több technikai nehézsége is akadt, csapattársa, Tiago Monteiro viszont pole pozíciót szerzett és dobogóra is felállhatott.

Guerrieri-győzelem Szuzkában, Michelisz 13. lett

Összességében egy nem túl eseménydús első futamot láthattak a nézők a WTCR szuzukai hétvégéjén, amikor is Michael Norbert a a 13. helyen ért célba. Tassi Attila felzárkózása sajnos nem volt túl sikeres.

Egy újabb harmadik hely Kiss Norbi neve mellett

Ahogyan szombaton, úgy vasárnap is dobogóra állhatott a kamion-Eb belgiumi fordulóján Kiss Norbert. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok versenyzője újabb harmadik helye mellé ráadásul egy negyedik helyezést is begyűjtött a második napon Zolderben.