Zanardi győzelemmel tért vissza a versenypályára!

Alex Zanardi vasárnap megnyerte az Olasz GT Bajnokság idei utolsó versenyét, mindezt úgy, hogy egy év pihenő után tért vissza a motorsportba. A BMW gyári versenyzője, aki egyben a márka nagykövete is, egy M6 GT3-mal diadalmaskodott Mugellóban.

#50 BMW Team Italia BMW M6 GT3: Alex Zanardi
Race winner #50 BMW Team Italia BMW M6 GT3: Alex Zanardi

A szombati versenyen a hatodik helyen végzett, majd vasárnap győzelemmel zárta az évet az olasz versenyző. A BMW M6 GT3-at a BMW Team Italia és a ROAL Motorsport készítette fel, a BMW Motorsport igazította a kocsit speciálisan Zanardi igényeihez. Zanardi a harmadik rajthelyet szerezte meg a vasárnapi versenyre, de a másodikról kezdett, ugyanis az egyik rivális kocsiját nem tudták megszerelni a futamra. A kötelező kerékcserék alatt az élre állt, végül több másodperces előnnyel hajtott át a célvonalon.

Zanardi természetesen nagyon boldog volt, minden érintettnek megköszönte a munkát. Egyben gratulált a Hockenheimben címet szerző Marco Wittmann-nak is. Zanardi október 23-án lesz 50 éves, Rióban két aranyat és egy ezüstöt szerzett kézi hajtású biciklivel az országúti kategóriában.