Gamerből lett versenyzőt igazolt a Red Bull: Jann Mardenborough végső célja az F1

Jann Mardenborough személyében nem egy gokartbajnokot, hanem a virtuális versenyvilág kiválóságát igazolta le a Red Bull. A brit tehetség elsősorban a szimulátor fejlesztésében segít, de közben a GP3-ban indul az Ardennel.

A 22 éves versenyző 2011-ben megnyerte a Nissan GT Academyt, melyen összesen 90 ezren indultak, végül pedig egy 12 fős döntőt rendeztek Silverstone-ban. A valódi autókkal történő versenyzést több edzés és felkészítés előzte meg, majd GT4-es Nissan 370Z-kel mérkőztek meg egymás ellen a Silverstone National Circuiton.  A brit versenyző nyolc másodperces előnnyel ért célba az első helyen. Mentora Johnny Herbert, a korábbi F1-es versenyző volt.

A továbbiakban a Nissan gyári versenyzője lett, 2012-ben a hatodik helyen zárta a brit GT-bajnokságot. Tavaly a Carlinnal indult a brit Formula 3-ban, itt szintén a hatodik helyen végzett az év végén. Részt vett Le Mans-ban is: a harmadik helyet szerezte meg a Greaves Motorsporttal az LMP2-es kategóriában.

A Red Bull leginkább szimulátoros tapasztalata miatt szerződtette Mardenborought, mivel az F1-ben is rendkívül fontos szerepet kap az eszköz, és nagyon jól jön a brit tapasztalata, aki ebben a világban nőtt fel és lett bajnok. Idén már a GP3-ban indul a Christian Horner tulajdonában álló Ardennel, és reméli, egy nap az F1-ben lesz.

"Ez lenne a végcél, de most egyszerűen csak próbálkozunk, hogy lássuk, meddig jutunk és tudok-e fejlődni a továbbiakban"- mondta a versenyző a Sky Sportsnak. "Már nagyon várom, és természetesen közel állnak (az Arden) a Red Bullhoz. Ami az utóbbi illeti, elsősorban a szimulátorról van szó, és segítek fejleszteni azt, remélhetőleg sikerül haladni vele. Nagyon érdeklődnek irántam, köszönhetően annak, honnan jövök és a Playstation-dolgoknak."

"Próbálom olyan keményen nyomni, amennyire csak tudom"- folytatta. "Legyen szó az edzésről, szimulátorról, vagy magáról a versenyautóról. Majd meglátjuk, mi sül ki belőle. A Red Bull programja nagyon sok versenyző számára vonzó, és miközben az Infinity Red Bull Racing programja kicsit más, remélem, ki tudunk hozni belőle valami jót"-  mondta Mardenborough, akit 8 évesen ejtettek rabul a konzolok.

Előző cikk GP3: Nagy baleset a második versenyen Monzában – BAMM
Következő cikk Videón az év egyik legnagyobb bukása a motorsportban: Belgiumban repült hatalmasat a versenyző