FIA F3 Monza

Forma-3: Új győztes a szezon utolsó futamán, kiesett a Red Bull új igazolása

A Forma-3 szezonjának utolsó futamán szerezte meg az első győzelmét Jonny Edgar. A monzai főfutamon Zak O'Sullivan és Taylor Barnard állhatott még dobogóra a safety carokkal tarkított versenyen.

Jonny Edgar, MP Motorsport

A szezon utolsó Forma-3-as futamán az már nem volt kérdés, hogy ki lesz a bajnok, ugyanis a pénteki időmérőn Bortoleto behozhatatlan előnyre tett szert. A pole-ból Goethe indult, majd Collet, Aron, Edgar, Bortoleto és O’Sullivan következett.

Goethe viszont rendkívül peches volt, elektronikai probléma miatt nem tudott elrajtolni, így a mezőnyre újabb felvezető kör várt, most már Collet vezetésével. Az első körben Collet megtartotta a vezetést, mögé Edgar jött fel, majd Bortoleto, Aron, O’Sullivan, Fornaroli volt a sorrend.

A safety carnak rögtön be kellett jönnie a pályára, miután Colapinto egy összeérést követően előbb hozzáért a falhoz, majd megállt a pályán, a verseny pedig a negyedik körben indult újra.

A harmadik helyért nagy harc folyt, Bortoleto nem is tudta bevenni az 1-es kanyart, ami elindította a lejtőn és a 9. helyig csúszott vissza, Edgar pedig Collet megelőzésével átvette a vezetést. Saucy a 6. körben a falba csúszott egy defektet követően, ezért ismét bejött a biztonsági autó.

Az SC mögött Edgar, Collet, O’Sullivan, Aron, Fornaroli, Barnard volt a sorrend. Az újraindításnál Aron több pozíciót is bukott, az élen pedig kemény harc folyt, Edgar továbbra is vezetett, majd Collet, O’Sullivan, Barnard, Fornaroli és Colov jött.

Fornaroli meglátogatta a kavicságyat, így a 9. helyre esett vissza, a 3. pozícióért pedig nagyon kemény csata folyt Barnard és O’Sullivan között, amelyből előbbi jött ki nyertesen, a top 5 pedig nagyon közel volt egymáshoz.

A 13. körben Sebastian Montoya csúszott ki, így újabb biztonsági autós fázis következett, az állás pedig Edgar, Collet, Barnard, O’Sullivan, Bortoleto, Boya volt, és nagyon izgalmas utolsó körökre számíthattunk, miközben Colov leszorítás miatt 5 másodperces büntetést kapott.

Az újraindításnál O’Sullivan feljött a második helyre, majd Marti kiesése miatt újra bejött a safety car – a Red Bull új igazolását Cohen találta el. Fornaroli is leszorítás miatt kapott 5 másodperces büntetést, Faria alatt pedig az SC alatt állt meg az autó.

A safety caros fázis után még 1 kör maradt a versenyből, Edgar újraindítása nagyon jól sikerült, így ő futott be az első helyen és szerezte meg az első győzelmét. O'Sullivan a második, Barnard pedig Collet megelőzése után a harmadik lett.

Mögöttük Bortoleto, Boya, Aron, Mansell, Beganovic és Villagomez szerzett még pontot az idény utolsó futamán. A bajnokságban Bortoleto lett az első, O'Sullivan a második, Aron a harmadik, Colapinto a negyedik lett.