FIA F3 Hungaroring

Forma-3: Mini győzött, utolsó körös előzés döntött a második helyről!

Az Alpine-junior Gabriele Mini az első helyről indulva győzött a magyar F3-as sprintfutamon, a dobogó második fokáért pedig Nikita Bedrin és Gabriel Bortoleto harcolt nagyot, végül a brazil ért be Mini mögött.

Gabriele Mini, Hitech Pulse-Eight

A tegnapi, érdekesen alakuló Forma-3-as időmérőn O’Sullivan szerezte meg a pole-t Beganovic előtt, a fordított rajtrácsos verseny sprintjén ezért ők a 11., illetve 12. rajtkockából indulhattak.

Az első helyről Mini rajtolhatott, majd Bedrin, Mansell, Bortoleto, Colov és Aron következett. A rajt után Bedrin a külső íven tudott elmenni Mini mellett, így átvette a vezetést, mögötte Mini, Masnell, Bortoleto, Aron és Goethe jött, Colov a 7. helyre csúszott vissza.

Az első kör végén több pilótának is be kellett jönnie a bokszba, így járt a Red Bull-junior Sebastian Montoya is, aki Smith-szel ütközött. A mezőny egyetlen női tagjának, Sophia Flörsch-nek remekül sikerült az első két köre, a 28.-ról a 21. helyre jött fel.

Az 5. körben Bortoleto megelőzte Mansellt, így feljött a 3. helyre, miközben Bedrin és Mini már 3 másodperc feletti előnnyel rendelkezett az élen. Egy körrel később Aron is próbálkozott Mansell ellen, de lecsúszott a pályáról.

Mini végig közel tudott maradni Bedrinhez, a 8. körben pedig a célegyenesben előzni is tudott az olasz versenyző, aki átvette a vezetést, de Bedrin egy másodpercen belül tudott maradni Minihez.

A futam felénél Mini és Bedrin már nagyon messze volt a mezőnytől, Bortoleto is a „senki földjén” autózott a harmadik helyen, Mansell mögött viszont hosszú vonat jött: Aron, Goethe, Colapinto, Colov és O’Sullivan is DRS-távolságon belül volt az előtte állóhoz képest.

Colov és O’Sullivan a nyolcadik helyért csatázva ért össze egymással, a Williams-juniornak megsérült a kocsija és ki kellett állnia a bokszba egy új első szárnyért. Montoya alatt pedig 7 körrel a leintés előtt megállt az autó, emiatt bejött a safety car.

A biztonsági autós fázis után még 3 köre volt a mezőnynek, Bedrinnek pedig szóltak, hogy Mininek gondjai vannak az abroncsaival. Az újraindításnál Aron hosszú csata végén előzte meg Mansellt, aki mellett Goethe is elment.

A középmezőnyben Marti forgott meg az 1-es kanyarban, miután Colov eltalálta. Colov kiesett, Marti pedig a top 20-on kívülre esett vissza. Az élen Mini 2 másodperc feletti előnyre tett szert, Bedrin és Bortoleto pedig a második helyért harcolt.

Mini tehát simán győzött a sprinten, Bortoleto pedig az utolsó méreteken előzte meg Bedrint, így a brazil versenyző lett a második. A további sorrend: Aron, Goethe, Mansell, Colapinto, Edgar, Saucy, Beganovic.

A Forma-3-as főfutamot vasárnap 8:25-től fogják rendezni, az első sorból Zak O’Sullivan és Dino Beganovic indul majd. A pontversenyben továbbra is Bortoleto áll az élen, aki tovább növelte előnyét.

Előző cikk A szombati motorsport-program: F1-es időmérő és sprintek a Hungaroringen
Következő cikk Vasárnapi motorsport-program: F1-es, F2-es és F3-as futam a Hungaroringen!