Forma-3: Kis híján bajnokavatás történt a fordulatos belga főfutamon

A fordulatos, nedves pályán rendezett belgiumi főfutamon Taylor Barnard győzött Christian Mansell előtt, Gabriel Bortoleto pedig nagyon közel került ahhoz, hogy az utolsó forduló előtt bebiztosítsa a bajnoki címét.

Taylor Barnard, Jenzer Motorsport

A Forma-3-as főfutam a safety caros felvezető kör után indult el, Paul Aron pedig elképesztő tempóban kezdett be a nedves pályán, fél kör alatt átvette a vezetést a 11. helyről, miközben sokan a slick gumikon mentek, Aron nagy tempóelőnyre tett szert az esőgumikon.

Aron mögött Barnard, Boya és Bedrin következett, miközben a slick gumikkal versenyzők nagyon szenvedtek, a pole-ból induló Marti már a top 10-ben sem volt, így Bortoletónak jó esélye volt arra, hogy egy fordulóval a szezon vége előtt bebiztosítsa a bajnoki címét.

A 4. körben Mansell előzte meg Boyát a harmadik helyért, majd Goethe tette a falba a kocsiját a slick gumikon, ami miatt bejött a safety car, Aron és Boya pedig feltette a slick abroncsokat. Faria is így tett, azonban a Charouz versenyzője rögtön eldobta az autót és a kavicságyban ragadt.

Az állás a biztonsági autó mögött Barnard, Mansell, Bedrin, Garcia, Montoya, Flörsch, Aron volt, és továbbra is az esőgumik működtek jobban, Aront pedig Collet is megelőzte, így a nyolcadik helyre esett vissza.

Bortoleto az esőgumikon nagy felzárkózásba kezdett bele, 6 helyet jött előre 2 kör alatt, míg a mezőny hátsó részében Cohen kapott defektet egy összeérés után, O’Sullivan pedig elmért egy féktávot.

A Barnard-Mansell páros az élen elnyúlt a mezőny többi tagjától, keményen harcoltak a győzelemért, Bortoleto pedig Boya megelőzése után már a 12. helyen állt. A Barnard-Mansell páros folytatta a nagy csatáját, miközben Bortoleto újabb pozíciót nyert.

Az utolsó körbe érve Barnard kisebb lélegzetvételnyi előnyre tett szert Mansell előtt és győzött is, majd Bedrin, Garcia, Montoya és Flörsch következett. Marti a 9. helyen ért célba, így Bortoletónak 1 pontot kellett szereznie a bajnoki cím bebiztosításához, erről végül 1 másodperccel maradt le.

A Forma-3 is hosszabb pihenőre vonul, a következő F3-as futamot Monzában fogják rendezni szeptember elején.

Előző cikk F1-es Belga Nagydíj, F2-es és F3-as főfutam – a vasárnapi motorsport-program
Következő cikk Megjelent a Forma-2 és a Forma-3 2024-es versenynaptára! – hivatalos