Forma-3: Az élen álló páros ütközött, Boya győzött a barcelonai sprinten!

A Forma-3-as barcelonai sprintversenyen Mari Boya tudott győzni a safety car mögött leintett versenyen, miután az élen álló duó ütközött a verseny elején, majd a Montoyát és Minit érintő baleset vetett véget a futam érdemi részének.

GQqmjC0XMAE5C4k

Az F3-as sprintfutamon a fordított rajtrács miatt Ramos indulhatott az élről, majd Meguetounif, Boya, Dunne, Van Hoepen és Sternshorne következett. A rajtnál a top 5 sorrendje nem változott, Beganovic viszont 4 pozíciót javítva a 10. helyre jött fel, Browning 5 pozíciót bukva a 14. helyre esett vissza.

Goethe és Lindblad is elégedett lehet az első köreivel, ugyanis előbbi az ötödik, utóbbi a nyolcadik helyre jött fel a második kör végére, pedig ennél 3 pozícióval hátrébbról indultak. A 3. kör elején egymás versenyét tette tönkre a két csapattárs: Meguetounif nagyon agresszíven támadta Ramost az 1-es kanyarnál, összeértek, a francia defektet kapott, Ramos autója pedig szintén megsérült, és a mezőny végére esett vissza. Voisin és Bedrin pedig szintén kiesett a versenyből.

Így az állás az élen Boya, Dunne, Goethe, Van Hoepen, Stenshorne, Lindblad volt, Fornaroli a nyolcadik, Beganovic a kilencedik, a tegnap pole-t szerző Mansell a tizenegyedik pozícióban állt az incidensek miatt beküldött safety car mögött.

A 8. körben folytatódott a verseny, az élmezőnyben nem történt változás, Mini viszont megelőzte Mansellt, Montoya pedig Colovot – a korábbi F1-es pilóta fia a 27. helyről indulva így már a 14. pozícióban állt.

Nem sokkal később Stenshorne előzte meg Van Hoepent egy kemény manőverrel, ezt próbálta kihasználni a mögöttük érkező Leon is, a hosszú kanyarokon keresztül tartó csata után viszont a holland maradt előrébb.

Stenshorne a következő körökben fel tudott zárkózni az élmenőkhöz, így a top 8 pilóta DRS-távolságon belül volt egymáshoz képest, azonban a barcelonai pályán egyáltalán nem könnyű előzni.

Montoya további két pozíciót nyert, viszont aztán Minivel csatázott, összeértek, az olasz pilóta defektet kapott, így Mini már nem tudta irányítani az autóját és Montoyába ment – mindketten kiestek a versenyből és bejött a safety car 4 körrel a leintés előtt.

A versenyt végül biztonsági autó mögött fejezték be, Boya győzött Dunne és Goethe előtt, majd Stenshorne, Van Hoepen, Leon, Fornaroli és Beganovic következett, a többiek pedig nem szereztek pontot.

A Forma-3-as főfutamot magyar idő szerint vasárnap 10:05-től fogják rendezni, az M4 Sport pedig késleltetve, 10:45-től adja a versenyt, ami élőben az F1TV-n követhető előfizetés után.

Eközben a szombati programot itt tekinthetitek meg, míg Halo nélkül nagy ütést kaphatott volna a fejére Alonso.