FIA F3 Red Bull Ring

Forma-3: Elképesztő utolsó 4 kör után Aron-győzelem Mini előtt, Marti 5 pozíciót bukott 3 kör alatt!

Rendkívül izgalmas futamot láthattunk a Forma-3-ban: Paul Aron remek versenyzéssel győzött Gabriele Mini előtt, Pepe Marti pedig szinte végig vezetett, de csak a hatodik helyen ért célba.

Paul Aron, Prema Racing

A kaotikusan alakuló időmérő edzés után Marti kezdhette meg az élről a Forma-3-as sprintfutamot, őt Mini, Frederick, Goethe és Colapinto követte, a bajnoki éllovas Bortoleto a kilencedik, a főfutamon pole-t szerző Saucy pedig a tizenkettedik pozícióból indulhatott.

Ausztriában rendesen szakadt az eső, így a felvezető kört a safety car mögött teljesítette az esős gumikon versenyző mezőny, majd állórajttal vette kezdetét a verseny.

A rajtnál Marti maradt az élen, Frederick pedig feljött a második helyre. Mini próbálta visszaszerezni a pozícióját, de ehelyett Aron is megelőzte őt, mögötte Collet és O’Sullivan jött. Goethe lefulladt a rajtnál, de szerencsére senki sem találta el.

Martinak sikerült elnyúlnia a mezőnytől, a 4. körben már 3 másodperc volt az előnye, Montoya pedig nagyot ment, folyamatosan jött előre, és az 5. körben már a 8. helyen állt.

A mezőny hátsó felében Barter pördült meg a 3-as szektorban, de folytatni tudta a versenyt, Frederick pedig 1 kör alatt a második helyről a negyedik helyre csúszott vissza, hiszen Aron és Mini is megelőzte.

A futam feléhez érve Collet is megelőzte Fredericket, míg Colapinto egy csata közben csúszott ki, így lemondhatott a pontszerzés esélyéről. Aron óriási tempóban csökkentette a hátrányát a vezető Martihoz képest, majd Gray és Villagomez ütközése után jött be a biztonsági autó.

A safety car mögött Marti, Aron, Mini, Collet, Frederick, O’Sullivan, Montoya, Edgar volt a sorrend, az újraindítás után pedig még 7 köre maradt a mezőnynek a minél jobb eredmény megszerzésére.

Az újraindításnál Edgar megelőzte Montoyát, Aront pedig figyelmeztették a pályahatárok betartására. Frederick újabb két pozíciót bukott, O’Sullivan és Edgar is megelőzte őt a kemény, de fair küzdelmek során.

Az utolsó körökre Aron nagyon keményen megérkezett Martira, és 3 körrel a leintés előtt meg is előzte a spanyolt a Mercedes-junior, a csatát kihasználva pedig Mini is megelőzte Martit – a 3-as kanyarnál hárman fordultak el egymás mellett, gyönyörű jeleneteket láthattunk.

Az utolsó előtti körben Collet is megelőzte Martit, a csatát kihasználva pedig O’Sullivan és Edgar is megelőzte őt. Így tehát Aron nyerte meg a futamot Mini és Collet előtt, mögöttük O’Sullivan, Edgar, Marti, Frederick és Beganovic szerzett pontot, Montoya a kilencedik, Bortoleto a tizedik lett.

A Forma-3-as főfutamot vasárnap 8:25-től fogják rendezni, ahol Saucy indulhat majd az első pozícióból.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Paul Aron Italy Prema Powerteam 20 -       10
2 Gabriele Minì Hitech Pulse-Eight 20 1.4 1.400 1.400   9
3 Brazil Caio Collet Netherlands Van Amersfoort Racing 20 4.9 4.900 3.500   8

Előző cikk Forma-3: Büntetés döntött a pole-ról Ausztriában!
Következő cikk Forma-3: Hősies felzárkózás után a 4. helyről csúszott ki Montoya, O’Sullivan nyerte az osztrák főfutamot!