Jelentés az időmérőről

Forma-3: A mezőny fele ki sem jött az időmérő második felére, Williams-junior a pole-ban!

A Williams juniorja, Luke Browning nem állt jól, amikor elkezdett esni az F3-as silverstone-i kvalifikációján, azonban a végén jött a dráma, és jól jártak, akik kijöttek a pályára a nehéz körülmények között - Browning pole-t szerzett.

GRukejiXgAAu6hS

Száraz körülmények között vette kezdetét a Forma-3-as silverstone-i időmérő, miután a szabadedzésen Esterson volt a leggyorsabb. A száraz körülmények nem sokáig tartottak, már az időmérő elején elkezdett esni, így felértékelődtek a kvalifikáció első percei.

Miután a mezőny teljesítette az első gyorskörét, Leon állt az élre, őt Dunne, Mini, Goethe, Fornaroli és Mansell követte, Browning és Beganovic idejét pedig pályaelhagyás miatt törölték.

Az időmérő feléhez érve még jobban esni kezdett, de a kvalifikáció legvégére mégis javultak annyit a körülmények, hogy nagyon jól jártak, akik úgy döntöttek, hogy kimennek a pályára, hiszen így a kvalifikáció felénél vezető Leon a 12. helyre csúszott vissza a sok javítás miatt.

A pole-t a bajnoki éllovas Browning szerezte meg, 45 ezreddel megverve Estersont, majd Meguetounif, Fornaroli, Van Hoepen, Wurz és Mansell következett. Lindblad a 11., Mini a 14., Goethe a 15., Beganovic a 19. helyen végzett, így több bajnokesélyes is nehéz helyzetbe került a hétvége további részére.

A Forma-3-as sprintfutamot szombaton 10:20-tól fogják rendezni, míg a főfutam vasárnap 9:20-kor veszi kezdetét, mindkét versenyt élőben közvetíti az M4 Sport, a legfrissebb hírekért pedig kövessétek a hu.motorsport.com-ot!