51 nap

Garcia nyert a W Series negyedik futamán, Keszthelyi nem szerzett pontot

, Szerkesztő
2019. júl. 6. 14:59

A 18 éves versenyzőnő, Marta Garcia tudott győzni a Norisringen a W Series történetének negyedik versenyén. A dobogóra rajta kívül Beitske Visser és Jamie Chadwick állhatott fel, Keszthelyi Vivien pedig a 13. lett.

A W Series mezőnye ezen a hétvégén a Norisringen járt. Az időmérőn a pole-pozíciót Marta Garcia szerezte meg, mellőle pedig a Williams fejlesztőpilótája, Jamie Chadwick rajtolhatott el. Keszthelyi Vivien ismét lehetőséget kapott, ő pedig a 17. lett az időmérőn.

A rajtnál Garcia maradt az élen, mögé Visser jött fel, majd Chadwick és Wohlwend következett. Keszthelyi rajtja jól sikerült, nyert 2 pozíciót, ezzel a 15. helyen haladt, viszont nem sokáig – a 2. körben Holbrook megelőzte, a harmadik körben pedig Moore is elment mellette.

Nem sokkal később az 1-es kanyarnál Moore megpördült, ez pedig rosszul jött ki Keszthelyi szempontjából, akinek Moore blokkolta az útját, ezután a 16. helyen haladt a magyar versenyzőnő. A verseny első kiesője Sarah Moore volt, akinek az incidens után eltört az első felfüggesztése, így nem tudta folytatni a futamot.

Rdestnek ki kellett állnia kicserélni az első szárnyát, ezzel Keszthelyi nyert egy pozíciót. A 4. helyért Wohlwend és Kimilainen csatázott, de Wohlwend vissza tudta verni a finn kolléga támadásait. Hawkins és Powell is feladta a versenyt, így Keszthelyi a 13. helyen ért célba.

Az utolsó körben Chadwick próbálta meg megszerezni a 2. helyet Vissertől, azonban nem tudta megelőzni. Marta Garcia 3,6 másodperces előnnyel szerezte meg első győzelmét a sorozatban, Wohlwend 4., Kimilainen 5., Koyama 6. lett.

A pontversenyben továbbra is Chadwick maradt az élen, Visser lemaradása 10 pont a második helyen, Garcia pedig a harmadik két fordulóval az idény vége előtt.

Élőben nézhető a 2019-es Festival of Speed teljes szombati programja a Motorsport.com-on