Női győztese volt az Abu Dhabiban rendezett F4-es futamnak

Amna Al Qubaisi nyerte meg Abu Dhabiban az F4-es betétfutamot, a versenyzőnő pedig reméli, hogy az itt aratott sikernek is köszönhetően folytathatja a versenyző karrierjét Európában.

آمنة القبيسي، جولة الكأس - الفورمولا 4 الإماراتية 2019

Az Abu Dhabiban rendezett, bajnokságon kívüli F4-es futamot egy női versenyző, Amna Al Qubaisi nyerte, aki először megszerezte a pole-t, majd több mint 3 másodperces előnnyel futott be elsőként.

„Fantasztikus érzés, hogy „hazai pályán” nyerni tudtam. Rengeteg helyi szurkoló nézte a versenyt, és rendkívül örülök a győzelmemnek. A marshalok és a paddockbeli emberek is gratuláltak nekem, ez pedig csodálatos érzés.” – mondta Al Qubaisi a Motorsport.com-nak.

A 19 éves versenyzőnő az utóbbi 2 szezonban az olasz F4-es bajnokságban versenyzett, az eddigi legjobb eredménye egy 12. hely, pontot még nem szerzett. 2018-ban pedig lehetősége volt a Virgin Formula E-autóját tesztelni.

Amikor a Motorsport.com a jövőjéről kérdezte, és arról, hogy a győzelem fontos lehet-e a jövőbeli szerződések megszerzésében, Al Qubaisi így válaszolt:

„Nagyon fontos volt, ugyanis ezzel ismertséget szerzek, ami segíthet jövőre a szponzori lehetőségek megszerzésében. Egyelőre nincs szponzori megállapodás 2020-ra, viszont szerintem ez a győzelem új ajtókat nyithat ki számomra.”

„Még nem született döntés arról, hogy melyik bajnokságban fogok versenyezni jövőre, de biztos vagyok benne, hogy a Prema csapatával maradok, és továbbra is Európában fogok versenyezni.”

Emellett Al Qubaisi azt is elmondta, nem zárja ki, hogy a teljesen női szériában, a W Seriesben is induljon.

„A W Series egy jó lehetőség a tapasztalatszerzésre, ráadásul egy regionális F3-as autóban versenyezhetnék, szóval nem lenne rossz, ha lehetőséget kapnék a sorozatban.” – zárta Al Qubaisi.

Az Aston Martin tovább folytatja a Valkyrie tesztelését, amelynek hangja már most a világ legjobbjaival vetekszik.