Meglepetés: a női F1-es tesztpilóta aláírt a Super Formula sorozatba

Tatiana Calderon történelmet ír, mivel ezzel ő lesz a Super Formula bajnokság első női versenyzője. Egy újabb remek hír a nők számára a motorsportban, mely bizonyítja, hogy beindult valami a háttérben.

Tatiana Calderon, Alfa Romeo, Development Driver

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

A 26 esztendős kolumbiai a tapasztalt női pilóták közé tartozik, aki az Alfa Romeo által már F1-es autót is tesztelhetett. 2016 és 2018 között a GP3-ban versenyzett. Az összetettben a 21., a 18. és legutóbb a 16. helyen zárt.

Nagy meglepetésre 2019-ben a BWT Arden versenyzőülést adott Calderonnak, aki így az első női pilótaként szerepelhetett az F2-ben. A versenyzőnő minden hétvégén rajthoz állt a csapattal, de végül egyetlen egy futamon sem volt pontszerző.

Nem sokkal ezelőtt megérkezett az újabb nagy bejelentés, miszerint Tatiana Calderon a japán Super Formula sorozatban folytatja tovább, és az első női versenyző lesz a bajnokságban. Nem mellesleg a motorsport egyik legkeményebb formulaszériájáról beszélünk, így ez egy követő mérföldkő lesz számára.

Calderon a Honda motorokkal versenyző Drago Corse színeiben indul majd, mely nemrég tért vissza a szériába, ahol először 2014 és 2016 között indított autókat. Emellett a Super GT-ben és a japán F3-ban is megtették ugyanezt.

Ryo Michigami, a csapat tulajdonosa, aki továbbra is a Drago Corse autóját vezeti a Super GT GT300-as osztályban, azt mondta, hogy egy nagyon tudatos döntés volt Calderon alkalmazása. „Mindig törekedtünk az új dolgokra, és arra, hogy történelmet írjunk.”

A Drago Corse tulajdonosa köszönetet mondott a ThreeBond Co. Ltd-nek, mely lehetővé tette azt, hogy létrejöjjön ez a projekt, és maga a megállapodás. Calderon egyike azon számos újoncnak, akik ebben a szezonban a Hondának fognak versenyezni, miután a gyártó pénteken egy hivatalos eseményen bejelentette a teljes Super Formula-felállását a Tokiói Autószalonon.

A másik nagy hír, hogy Juri Vips, a Red Bull protezsáltja is a Super Formulában fog versenyezni, közvetlen azután, hogy ott volt a suzukai döntő rajtrácsán. Az észt a 30 éves Tomoki Nojiri csapattársa lesz a Mugennél. Pietro Fittipaldi szintén az indulók között lesz, de ezt már decemberben megerősítették, amikor a brazil megállapodást kötött a B-Max-szal a Motopark Team-nél.

A 2020-as Dakar Rali ötödik szakasza sem volt egyszerű a mezőny számára, és sok versenyző igencsak küszködött. Carlos Sainz azonban továbbra is remek tempót diktál.

Előző cikk A női sorozat bajnoka Latifi szerződtetése után valós esélyt lát az F1-be kerülésre