Megjött az étvágy! Chadwick szerint az F1 sem elérhetetlen

A W Series hétvégi futamának győztese úgy véli, hogy a száguldó cirkuszban való részvétel is menedzselhető lenne a számára.

Alice Powell, Jamie Chadwick, and Marta Garcia, in the press conference

Fotót készítette: Sam Bloxham / Motorsport Images

Jamie Chadwicket nem a hétvégi siker vezette be a motorsportok világába, hiszen a brit GT-bajnokság 2015-ös megnyerésével már bizonyította tehetségét a férfiak között is. A hockenheimi női futamot megnyerő fiatal brit pilótanő az időmérőn már két tizedes előnyt autózott ki a különleges szabályokkal rendelkező sorozatban, ahol, az azonos autókat húzással választják ki a versenyzők. Chadwick az esős időmérő után a futamon már száraz körülmények között győzött, annak ellenére, hogy problémái voltak a sebességváltóval.

A Telegraph cikke rávilágít, hogy míg egy F3-as üléshez legalább 800 ezer fontot (300 millió forint) kellett volna felhajtania, addig a W Series-be ingyen kvalifikálta magát, a sorozatban hat, televízió által közvetített versenyen bizonyíthat. "Pilótaként a győzelem, az győzelem, de személy szerint, ráadásul nőként, ez elképesztő nagy dolog volt" - mondta a sikeréről Chadwick.

A brit remek csatában nyerte a hockenheimi csatát, és a jelek szerint ez meghozta az önbizalmát, és az Aston Martin junior csapatával kapcsolatos kötelezettségei mellett egyre inkább szeretne bizonyítani a W Series-ben, hogy aztán 43 év szünetet megszakítva esélye legyen betörni az F1-be. Chadwick ragaszkodik ahhoz, hogy a képességek alapján kapja meg a lehetőséget, és az ne csak egy gesztus legyen.

"Szó nincs arról, hogy ha megnyerem a W Series-t, akkor jövőre már az F1-ben versenyzek. Egyáltalán nem így működnek a dolgok. A W Series valódi jelentősége, hogy általa 2020-ban felkerülhetek a Forma-3-ba, és utána meglesz a lehetőség felkerülni az F2-be is. Ha egy nőt látunk azokban az osztályokban versenyképesen szerepelni, az már jelentheti azt, hogy az F1-re is alkalmas" - véli Chadwick.

A fellépés menedzselhető, a meleg és a hosszú futamok, amik nehézségeket okozhatnak, meg persze a nyomás. De láttunk már F1-es szériában nőket versenyezni A szüksége financiális háttérrel, ami elengedhetetlen, nem sok esélyem lett volna előrelépni, de a W Series elehetőséget ad, hogy közelebb kerüljek az eredeti célomhoz, az F1-hez. Jól alakulnak a dolgok" - mondta a hétvégi nyitófutam győztese.